Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

Başkan Kocamaz Sert Çıktı

Tarih: 09 Ocak 2018 Salı 23:27
Başkan Kocamaz Sert Çıktı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kırsala hizmet götürdükçe bazı kesimlerin bu hizmetlerden rahatsız olduğunu belirterek, "Biz kırsala hizmet verdikçe bazı meclis üyeleri bunlara karşı çıkıyor.

Çünkü istismar edecekleri bir şey kalmıyor ve ellerindeki oyuncaklar alınmış oluyor" dedi.

Başkan Kocamaz, Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya Kocamaz’ın yanı sıra Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Kocamaz, gerçekleştirdikleri ve hayata geçirmeyi planladıkları hizmetler ile ilgili bilgiler aktardı. Kocamaz, “Belediyecilikte 2 buçuk ay sonra 24 yılı devirmiş olacağız ve 25’inci yıla adım atacağız. 30 Mart 2018’de de 25 yılı tamamlamış olacağız. Sizlerle beraber birçoğunuzla Tarsus’ta 20 yıl hizmet yaptık.

O dönem köyler mahalle değildi ve bize bağlı değildi. Beldeler de bize bağlı değildi ve yasalar bu yerlere hizmet etmemize engeldi. Biz kaçak göçek bir şekilde gerek beldelere gerekse köylere hizmet yaparken, bir de şikayetler oluyor, başımıza müfettişler geliyordu. Ama hiçbir zaman yapabileceklerimizi hiç kimse engelleyemedi.

Biz bu yerleşim yerlerine her zaman destek vermeye, muhtarlarımızın acil problemlerini çözmeye çalıştık. Allah’tan ki 30 Mart 2014’de bu sınırlar kalktı ve biz de artık çok rahat bir şekilde bütün yerleşim birimlerimize hizmet vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal medya üzerinden, özellikle Tarsus’a yönelik hizmetlerle ilgili eleştiriler aldığını dile getiren Kocamaz, "Bu tür toplantı ve ziyaretlere geldiğimizde sosyal medyada özellikle Mersin merkez ve ikinci bölgeden hep Tarsus’a gidiyorsunuz diye şikayetler geliyor. Oysa biz her yere alanı oranında, nüfusu oranında ulaşmaya çalışıyoruz.

Mersin’in merkezi Mersin genelinin yüzde 54’üne hitap ediyor. Tarsus, Mersin genelinin yüzde 22’sine, Mersin’in batısı da yüzde 24’üne hitap ediyor. Yani neredeyse Mersin’in dörtte biri Tarsus, dörtte biri merkezin batısı ve diğer kalanı da merkez olarak değerlendirilebilir. Tarsus’ta 20 yıl görev yaptık.

Bu 20 yıllık süre içerisinde Mersin’in bütün ilçelerini dahil ettiğinizde problemlerin büyük bir kısmının tamamlandığı tek yer Tarsus. Nerede ne ihtiyaç varsa, nerede ne eksiklik varsa onu tamamlamak gayreti içerisindeyiz. Bizler eşit hizmet anlayışı ile çıktığımız bu yolda hiç kimseyi veya hiçbir bölgeyi birbirinden ayırmadan hareket ediyor ve hizmetlerimizi Mersin’in tamamına yaymak için çabalıyoruz" diye konuştu.

"Kırsala hizmet götürdükçe birileri rahatsız oluyor"

Kırsala hizmet götürdükçe bazı kesimlerin bu hizmetlerden rahatsız olduğunun altını çizen Kocamaz, “Bizler özellikle kırsaldan hizmete başladıkça birileri rahatsız olmuş. Biz kırsala hizmet verdikçe bazı meclis üyeleri bunlara karşı çıkıyor.

Çünkü istismar edecekleri bir şey kalmıyor ve ellerindeki oyuncaklar alınmış oluyor. Yıllardır stabilize dahi olmayan yollardan bizim insanımız ürettiği ürünü getirdi götürdü ve yeterince karşılık bulmayacak şekilde pazara koşturdu.

Ama bugün Allah’a çok şükür ki Mersin genelinde hemen hemen her yer asfalt olmuş durumda. Artık vatandaşlarımızın geçmişteki sıkıntıları ortadan kalktı" ifadelerini kullandı.

“Siyaseti ayağa düşüremeyeceksiniz”

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Tarsus İlçe Başkanı’nın Tarsus’a yapılması düşünülen Devlet Hastanesi hakkındaki iddialarını da yanıtlayan Kocamaz, sözlerine şöyle devam etti:"82 evlere hastane yapacağız dediler. Hemen 300 metre yakınında SSK hastanesi var dedik. Bizim gönlümüzden geçen kentin havadar bölgesi ve en üst bölgelerdi.

Çünkü nüfusun çoğunluğu o bölgelere kaymış durumdaydı. En az 10 dönüm arazi lazım dediler, 12 dönüm arazi verdik. Sonra en az 20 dönüm arazi istediler, verdik. Aradan biraz zaman geçti burası yetmiyor dediler, en az 30 dönüm arazi istediler. İmar değişikliği yaptık 30 dönüm verdik. Arkasından bu defa 40 dönüm istediler.

Bende amaçlarını bildiğimden siz nereye kaçarsanız biz sizi kovalayacağız dedim. Siz ipe un sermek istiyorsunuz, bir de günah keçisi arıyorsunuz dedim. 40 dönüm, 60 dönüm ve en son 80 dönüm derken arka tarafta okulla hastanenin arasında bir yol var onu iptal etmemizi istediler. Son olarak tamam, onu da iptal ettik.

Ama yine de bazı siyaset ahlakından yoksun kişiler gidip orada burada Belediye Başkanı hastaneyi engellemiş diyorlar. Ben hastaneyi engellesem elime ne geçecek ve ne karım olacak. Siyaseti ayağa düşüremeyeceksiniz. Basit hesap yapmayacaksınız.

Şu Tarsus’a toplu iğne ucu kadar katkısı olmayan birisi, ömrünü Tarsus’a hizmet etmiş birine siyasi hınçla iftira atmaya, güya onu vatandaşın gözünde küçük düşürmeye çalışıyor. Tabi bu zatı muhteremin içinde erik kurusu var. 1999’da sandığın dibine gömüldü halen içindeki erik kurusunu dışına çıkaramadı.

Yüzüme görünüp geldiği zaman ceketini ilikliyor, ama sırtımızı döndüğümüz zaman seviyesine iniyor, seviyesi de maalesef çukur seviyesi. Tarsus bizim doğup büyüdüğümüz, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz ve hizmet ettiğimiz, hayatımızın en verimli bölümünü bu kenti bir yerlere getirmek için harcadığımız yer."

Mersin genelinde vatandaşın memnuniyetinin artması ve gittikleri her yerde kendilerinin canla başla kucaklanmasının kendilerinin coşku ile karşılanmasının mutluluk verdiğini dile getiren Kocamaz, daha yapılacak çok işlerinin olduğunu, kendilerinin laf değil iş ürettiğini dile getirdi.

Bu haber toplam 550 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Otel Yorum
Oluşturma süresi(ms): -1