Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

Mersin'de Kadro İçin Başvuran Sağlık Çalışanlarına Önemli Duyuru

Tarih: 20 Şubat 2018 Salı 22:22
Mersin'de Kadro İçin Başvuran Sağlık Çalışanlarına Önemli Duyuru
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Taşeron işçilerin kadroya alınması kapsamında Mersin İl Sağlık Müdürlüğü ve Bağlı Hizmet Birimleri, Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Personelinin Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Başvuru Sonuçları açıklandı.

Yapılan açıklamada sınava girme hakkı kazanamayan personellerin 3 gün içinde itiraz edebilecekleri kaydedildi. Başvurusu olumlu ya da olumsuz sonuçlanan personellerin listesi de Mersin İl Sağlık Müdürlüğü web sitesi üzerinden paylaşıldı.

İŞTE BAŞVURU SONUÇLARI

Ek 1 : Sınava Katılmaya Hak Kazananlara Ait Liste

Ek 2 : Sınava Katılmaya Hak Kazanamayanlara Ait Liste

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle;

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı hizmet birimlerince; 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin, 24/12/2017 tarih ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvuruları incelenmiş olup; gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmaya hak kazananlar (Ek-1) ile gerekli şartları taşımadığından sınava girmeye hak kazanamayan (Ek-2) kişilere ait listeler ekte yayımlanmıştır.

1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan usul ve esasların 10 uncu maddesinde belirtilen "İnceleme neticesinde şartları taşıdığı ve taşımadığı tespit edilenlerin isimleri, çalıştıkları teşkilat ve/veya birimin de belirtilmesi suretiyle müracaat ettikleri birimlerce/idarece ilan (internet veya kurumca belirlenecek şekilde) edilir ve bunlar yükleniciye bildirilir.

Bu şekilde yapılan ilan tebliğ yerine geçer. Başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmaz" hükmü uyarınca ilgili kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınava girme hakkı elde edemeyenler, ilan tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde (21-22-23 Şubat 2018 tarihlerinde) sürekli işçi kadrosuna geçiş başvurusu yapılan kurumun evrak birimine kayıt yaptırmak koşuluyla, ilgili tespit komisyonuna gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilirler.

İlgililere ilanen tebliğ olunur.

Bu haber toplam 4558 defa okunmuştur.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Mersin Haber ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1