Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık takımı, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Aladağlar Emler Zirvesi (3723 m.) tırmanışına katıldı. Yeşil beyazlı flama, Emler Zirvesinde Türk Bayrağı ile birlikte dalgalandı.MANİSA (İGFA) - Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılında Niğde Valiliği himayesinde 100 sporcu ile Emler Zirve tırmanışı düzenlendi.

Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in de katılım sağladığı tırmanışa Manisa Büyükşehir Belediyespor da katıldı. 100 sporcunun zirveye ulaştığı tırmanışta dev Türk Bayrağı açıldı ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

21 Ekim günü yaklaşık 2000 metre civarındaki Sokullu Pınar kamp alanında çadırların kurulması ile başlayan faaliyet buradan 22 Ekim günü sabah 04.00’te zirve yürüyüşüne hareket ile devam etti.

Zaman zaman karlı bir zeminde devam eden tırmanış kapsamında, yaklaşık 10.30’da zirveye ulaşıldı. Burada yapılan coşkulu bir tören ile Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayan dağcılar, kısa bir dinlenmenin ardından inişe geçtiler. Saat  16.30’da kamp alanına ulaşılması ile tamamlanan başarılı tırmanış, kamp alanında yapılan sertifika töreni ile sona erdi.