Zafer Özturan, Akdeniz Belediye Başkan adayı olmak için sahaya iniyor.

AK Parti'den Akdeniz Belediye Başkan adaylığı için kulislerde adı geçen Zafer Şahin Özturan’ın önümüzdeki hafta bir açıklama yaparak aday adaylığını ilan edeceği iddia edildi.

Gazeteci Abidin Yağmur Güney Gazetesi'nde kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer verdi;

"Uzun zamandır saha çalışmalarını sürdüren Özturan’ın resmi açıklama için 7 Ekim’de yapılacak AK Parti'nin kongresini beklediği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz dönemde AK Parti Akdeniz İlçe Başkanlığı yapan, Akdeniz Belediye Başkanlığına da aday adayı olan Zafer Şahin Özturan, partisi tarafından belediye meclisi üyeliğine aday gösterilmiş ve 5 yıllık süre içinde hem Akdeniz Belediye Meclisinin hem Mersin Büyükşehir Belediyesinin en aktif üyelerinden biri olmuştu.

Zafer Şahin Özturan’ın adı bugünlerde Akdeniz Belediye Başkan adaylığı için geçiyor. Uzun süredir saha çalışmalarını sürdüren ve temas ettiği kişilere aday adayı olduğunu söyleyen Zafer Şahin Özturan’ın resmi açıklamayı 7 Ekim’den sonra yapmayı planladığı öğrenildi.

Özturan’ın 7 Ekim’i beklemesinin nedeni Adalet ve Kalkınma Partisinin büyük kongresinin bu tarihte yapılacak olması. Adalet ve Kalkınma Partisi kongreyi yerel seçimlere ilişkin güçlü bir mesajın verileceği başlangıç noktası olarak görüyor.

Zafer Şahin Özturan’ın da yakın çevresine ekibine, “7 Ekim’de kongremizi yaparız, partimizin yerel seçimler için milletimize seslenmesinin hemen ardından ben de aday adaylığımızı resmen ilan edeceğim” dediği öğrenildi.

SEVİLEN İSİM ÖZTURAN 

Ak Parti'ye yakın kaynaklar, Zafer Şahin Özturan'ın camia tarafından sevilen bir isim olduğunu belirterek sahaya inmesi durumunda işlerin tamamen değişeceğini belirttiler.