Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede ihtiyaç duyulan mahallelerdeki asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu çerçevede Yenimahalle’de çalışmalarını sürdüren ekipler, sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Finişer yardımıyla sokaklara asfalt döken ekipler, ardından silindir yardımıyla asfaltı düzeltti.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da yaptığı açıklamada, devreye giren asfalt plenti ile birlikte asfalt çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, bir yandan Akdeniz’de yaşayan vatandaşların gündelik yaşamını kolaylaştırdıklarını, bir yandan da ilçeyi güzelleştirmeye devam etiklerini söyledi. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin hazırladığı program dahilinde asfalt, yol ve kaldırım ihtiyacı olan tüm mahallelerde gerekli çalışmaları en kısa sürede bitireceklerini aktaran Gültak, "Vatandaşlarımız da hiç merak etmesin; mevsim koşullarının uygun gitmesiyle birlikte sahada görevli ekiplerimiz, ihtiyaç duyan her mahallemizde sıcak asfalt serimi ve kaldırım yenileme hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam edecek” dedi.