Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat Evlerinin kurslarına katılan kadınların el emeği göz nuru eserleri; biçki, dikiş, nakış ve oyma işleri, kıyafet ve çantalar, el işi örme oyuncaklar, takı ve aksesuarlar, kentin en büyük alışveriş merkezlerinden birinde açılan sergide beğeni ve satışa sunuldu.

Kuvayi Milliye Caddesi gibi kent merkezinin en işlek noktasında hizmete açtığı ve her gün binlerce insanın uğradığı ‘Kadın Emeği Diyarını’ ücretsiz olarak kadınların hizmetine sunan; toprağı işleyip yerli ve organik tarıma Akdenizli kadınların el atmasını sağlayan ve açtığı farklı kurslarla kadınları meslek ve beceri sahibi yapan Akdeniz Belediyesi; çalışan, üreten ve katma değer oluşturan Akdenizli kadınlar için hizmet ve projelerine yenisini ekliyor.

Binlerce ürün 4 gün boyunca sergilenecek

Mersin’in en işlek ve her dakika kalabalık olan büyük bir alışveriş merkezinde kurulan ve 4 gün sürecek sergide, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat Evlerinde kurs ve eğitim alan yüzlerce kursiyer kadının el emeği göz nuru ile ortaya çıkardıkları kıyafet ve çantalar, biçki, dikiş, nakış ve oyma işleri, el işi oyuncaklar, takı tasarım, aksesuar ve hediyelik ürünler; hem beğeniye hem de satışa sunuldu. Kurs öğretmenlerinin gerçekleştirdiği satıştan elde edilecek gelir, kursiyer kadınlara ulaştırılacak.

“Üreten kadınlara destek için buradayız”

Sergi hakkında açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Mahallesi Sanat Evleri Genel Koordinatörü Hülya Ekin, "Belediyemize bağlı kültür sanat evlerimizden yüzlerce kursiyer kadının üretmiş oldukları toplamda 3 bine yakın ürünümüzü sergiye getirdik. Bu ürünlerimizi de 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla 4 gün boyunca burada sergileyeceğiz. Tabi sergiden elde ettiğimiz tüm kazancı da kursiyer kadınlarımıza birebir teslim edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı sergimize bekliyoruz” diye konuştu.