Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yoğun sınav dönemlerinde streslerini üzerlerinden atmalarına yardımcı olmak için sinema etkinliği düzenledi.

Gençlere yönelik kültürel ve sanatsal etkinliklere devam eden Akdeniz Belediyesi, Fatma Zehra Lisesi, Sabiha Çiftçi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezinde eğitim gören yaklaşık bin öğrenciyi ’Öğretmenim’ isimli filmi izlemek üzere sinema ile buluşturdu.

“Çok eğlenceli bir etkinlikti"

Etkinliğin kendileri için çok verimli olduğunu söyleyen öğrencilerden Ahmet Cihangir, “Biz, Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezinde TYT ve AYT olmak üzere üniversite sınavına hazırlanıyoruz. Sınav stresinden uzaklaşmak için sinema etkinliğine katıldık. Çok güzeldi, çok eğlenceli, maceralı bir etkinlikti” dedi.

Etüt Merkezi öğrencilerinden Ayşe Deniz ise “Sayısal bölümündeyim, burası bize çok iyi geldi sınav stresinden oldukça uzaklaştık. Şuan kendimi çok rahat hissediyorum. Film çok güzeldi, çok eğlendim filmi izlerken” ifadelerini kullandı.