Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, Tarsus’tan Anamur’a kadar kent genelinde yol çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında önemli bir turizm noktası olan Anamur’da hem vatandaşlar hem esnaf hem de turizm işletmecileri, yenilenen iskele yolu sayesinde rahat bir nefes aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur, Bozyazı, Aydıncık Koordinatörü ve Meclis üyesi Erdal Karan, iskelenin Anamur’un en canlı bölgesi olduğuna dikkat çekerek, bu bölgede yapılan çalışmaların da turizmin canlanması açısından oldukça önemli olduğunu söyledi. İskele yolunda yapılan çalışmaların halk tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Karan, “Esnaf da halk da çok memnun. ‘Anamur’da büyükşehir havası esmeye başladı’ yorumları alıyoruz” dedi.

Büyükşehir sayesinde Anamur’un daha önce hiç görmediği hizmetleri aldığını aktaran Karan, “Anamur’a belli bir kalite geldi. Bu kalite, tabi ki esnafın işlerine de yansıdı. Bu yolun güzel olması, yoldaki tozun kalkmaması çok iyi oldu. Mersin’de neyse, buraya da aynı asfalt döküldü” ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmaların turizmi de canlandırdığını söyleyen Karan, “Ankara’dan, İstanbul’dan gelen herkes ‘Çok güzel olmuş’ yorumunda bulunuyor” diye konuştu.

Anamur esnafından Mehmet Deredi, hizmetlerden dolayı büyükşehir belediyesine teşekkür ederek, “Yoldan çok memnunuz. Akıcı ve sağlam olmasının yanı sıra yol genişledi. Bu sayede çevre de genişledi. İnsanlar daha rahat bu caddeye girip çıkabiliyor” diye konuştu.

Esnaf Hülya Ergin de eskiden yolun çok kötü olduğunu, ancak şimdi modern ve güzel bir görünüme kavuştuğunu belirterek, “Herkes beğendi. Bize göre de güzel. Yani şöyle baktığınız zaman çok güzel görünüyor. Kaldırımlar da, yollar da hepsi çok muntazam oldu. Şimdi her şey daha farklı ve modern” şeklinde konuştu.