Bu yıl 26-27 Ekim tarihlerinde 25 binin üzerinde turizm profesyoneli ve paydaşını ağırlayacak olan, Antalya Turizm Fuarı (ATF)’nın basın toplantısı DoubleTreeby Hilton Antalya City Center’ın teras katında gerçekleştirildi.ANTALYA (İGFA) - Turizm endüstrisinin tüm dinamiklerini beşinci kez bir araya getirecek olan Antalya Turizm Fuarı (ATF23), 35 ülkeden 25 binin üzerinde turizm profesyoneli ve paydaşına tekrardan ev sahipliği yapacak.

Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral, ATF23 hakkında soruları yanıtladı. Toplantıya Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalya Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Güldal Siğinç ve Antalya Reklamcılar Derneği Başkanı Fulya Sarman da katıldı.

Antalya Turizm Fuarı’nın Kurucusu Selçuk Meral, çevremizde yaşanan kriz ortamı nedeniyle fuarı çok sancılı bir dönemde gerçekleştirmeye çalıştıklarını ama inançlarını hiç yitirmediklerini ifade etti.

Meral, çok sancılı bir dönemde Antalya Turizm Fuarı’nı gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, "Ama ilk başta olduğu gibi o inançla, o tutkuyla hiç yılmadan devam ediyoruz. Bunun da meyvesini alıyoruz. İnananların sayısı gittikçe artıyor ve artık dünyada da ATF’nin kendi tadı, kendi adı olan bir organizasyon olarak hepimizin ve şehrimizin gurur duyabileceği bir marka olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bunu sadece benim belirtmem de yeterli değil bunu hepimizin belirtmesi gerekiyor. Çünkü bir doğru, ikincisi şehrimizin, üçüncüsü ülkemizin bir üretimidir bu. Ayrıca tamamen yerli bir üretim. Ürünlerimizin yüzde 90-99’u Antalya’daki insanımızdan, esnafımızdan, markalarımızdan ve ham maddelerinden üretiliyor. Yerli çünkü tamamen Türkiye’nin insanıyla çalışıyoruz ve bunu yaratan ekip sektörün içerisinden" dedi.

Antalya Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Güldal Siğinç, etkinlik kapsamında; kendi stantlarında dernek üyeleri ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlilerinin deneyimlerini genç iletişimcilerle paylaşacaklarını duyurdu. İki gün boyunca üniversite öğrencilerinin transferlerini ise Sena Tur tarafından yapılacağını belirten Siğinç, AHİD’in ATF23’te “Turizmde İtibar Yönetimi Nasıl Yapılır?” ve “Turizmde Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?” oturumlarını da yapacağını söyledi.