Antalya City Expo kapılarını açtı

Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ve Akdeniz Belediyeler Birliği’nin koordinatörlüğünde bu yıl 9’ncusu gerçekleştirilen Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ile Yerel Yönetimler Sempozyumu ziyaretçilere kapılarını araladı. Fuarın açılış törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları, esnaf odaları, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

ANTALYA 11.11.2021, 13:43
Antalya City Expo kapılarını açtı

Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ve Akdeniz Belediyeler Birliği’nin koordinatörlüğünde bu yıl 9’ncusu gerçekleştirilen Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ile Yerel Yönetimler Sempozyumu ziyaretçilere kapılarını araladı. Fuarın açılış törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları, esnaf odaları, ticaret odaları, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

City Expo her yıl daha da büyüyor

9. Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Aktüel Expo Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okan Kaya, Türkiye Belediyeler Birliği ve Akdeniz Belediyeler Birliği’nin destekleri ile düzenlenen Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarının her yıl artan katılımla büyümeye devam ettiğini söyledi. Belediyelerin 3 gün boyunca yeni ürünler ve teknolojilerle, farklı markalarla tanışacağını bildiren Kaya, “Yeni uygulamalar, projeler, kent sakinlerinin daha iyi ve daha güzele ulaşması için yeni yatırımlar yine bu fuarda şekillenecek, ilk adımlar yine bu fuarda atılacak. Ticari hacmi büyüterek yoluna devam eden fuarımız yine önemli işbirliklerine ev sahipliği yapacak, yine büyük bir ticari hacme vesile olacak. “dedi. 9. Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarında konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz de, şehircilik ve teknoloji fuarının belediyelerin imar, alt yapı, ulaşım, kent mobilyaları, park bahçe, su doğalgaz, arıtma, temizlik, yazılım gibi konularda bilgi alıverişinde bulunmasına vesile olacağını söyledi.

Belediyecilik halka hizmet etme sanatı

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici de, içinde bulunulan yüzyılın akademisyenlere göre şehirlerin yüzyılı olduğunu söyledi. 20. Yüzyılın ise ülkelerin yüzyılı olduğunu belirten Ekici, “Dünya ile ilgili bir politika oluşturacaksınız, küresel bir politika oluşturacaksınız bu politikanın hayata geçeceği yerlerde şehirlerdir. Geçen yüzyılda şehirler bilimin, ticaretin üretimin merkezi olarak görülürken, bugün küresel ticaretin temas noktaları. Biz şu anda Türkiye’nin dünya kentindeyiz, Antalya’dayız. Ticaretin, turizmin ve tarımın başkentindeyiz. Dolayısıyla, halkımıza daha müreffeh, daha yaşanabilir, daha demokratik ve daha güzel hizmetler sunmak istiyorsak ve onları şehirlerimizde mutlu etmek istiyorsak mutlaka kalkınmaya yerelden başlanması gerekiyor. Ve bugün karşımızda kalkınmanın yerel mimarları var. Burada herkes bilgi ve tecrübesini paylaşmak üzere bir araya gelmiş bulunmakta… Bu fuarın dokuzuncusu yapılıyor, diğer şehirlerimizde buradan örnekler alarak birincisi, ikincisi yapılıyor. Belediyecilik halka hizmet etme sanatıdır. “ diye konuştu.

City Expo bir marka

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Akdeniz Belediyeler Birliği’nin Antalya için çok önemli bir çalışmayı her yıl güçlü bir şekilde büyüterek, yoluna devam etme gayreti içinde olduğunu söyledi. Tütüncü, bir şehircilik fuarını 9 yıl üst üste sürdürebilmenin, bugünlere getirebilmenin kolay olmadığını belirterek, bu fuarı Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı döneminde başlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti. City Expo fuarını 2014 yılından bu yana sürdürdüklerini dile getirerek, “Türkiye’de 9 defa tekrarlanan gelişerek, büyüyerek yoluna yolculuğuna devam eden önemli bir marka ortaya çıkarmayı başardı. 9 yıllık fuar yolculuğunda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ederim. Şehircilik Fuarları, Türkiye’deki belediye başkanlarını, yerel yöneticileri, belediyelerin bürokratlarını bir araya getiren çok önemli bir olgu… Burada gerçekten Türkiye’nin bütün belediyelerine yapılan çağrıyla güzel bir buluşma, 3 gün boyunca güzel bir kucaklaşma ve çok farklı bir etkileşim meydana geliyor. Bu etkileşimden de kazanan hep şehirlerimiz oluyor. “dedi.

3 gün boyunca bilgi ve tecrübeler paylaşılacak

Şehircilik fuarlarının belediyeler için çok önemli olduğuna değinen Tütüncü, “Birçok noktayı gezerek, dolaşarak, araştırarak öğrenecekken bu fuarda öğrenebiliyoruz. 3 gün boyunca burada değişik sunumlar gerçekleşiyor, o sunumlar belediyecilerimizi, yerel yöneticilerimizin, uygulayıcılarımızın ufkunu geliştiren bir unsur oluyor. Antalya’ya da böyle misafirlerimizi davet ediyoruz onlarla birlikte beraber burada kalplerimizi gönüllerimizi birleştiriyoruz. Bu da ekstra bir fayda oluyor. Bu fuar hem niteliği itibariyle, hem bulunduğu pozisyon itibariyle, hem de sağladığı faydayı itibariyle birçok iyiliği, güzelliği, faydayı aynı anda hemşehrilerimize, şehrimize, ülkemize sunan bir etkinlik haline geldi. Her yıl artan bir heyecanla yoluna yolculuğuna devam ediyor. Umarım bu heyecan fırtınası yıllar içerisinde daha da büyüsün. Ve büyüyecektir, her yıl daha farklı bir heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Fuara katılan firmalarımızın ürettikleri, geliştirdikleri yeni teknolojilerle şehirlerimize daha güzel günler yaşatacağız” diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasının sonunda fuarın en büyük destekçisinin Türkiye Belediyeler Birliği olduğunu belirterek, teşekkürlerini iletti.

Şehirler yarışıyor

Antalya Valisi Ersin Yazıcı da, Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile ekibine ve Türkiye Belediyeler Birliğine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Vali Yazıcı, “Hakan başkanımızın yaptığı işlerin ne kadar güzel olduğunu şehrin birçok alanında sürekli görüyoruz. İnanıyorum ki Türkiye’nin birçok ilinden belediyelerimiz, firmalarımız buradalar. Ve şunu hep birlikte turizmin başkentinden dünyaya bir kez daha göstereceğiz. Türkiye’de belediyecilik yapılıyor, hem de iyi yapılıyor. Tüm belediyelerimiz tatlı bir rekabet içerisinde… Artık şehirler yarışıyor. Amsterdam kendini sürekli öne çıkarıyor, Madrid, Barcelona öne çıkarıyor. Ülkelerden çok bir şehir yarışı başladı. Bu yarışta tabii ki en büyük şehir tarihi ile kültürü ile nüfusuyla bütün dünyanın gözünün üstünde olması ile Tabii ki İstanbul… İstanbul’dan sonra da dünyaya açılan pencere Türkiye’yi insanların tanıdığı en önemli nokta Antalya… Biz turizmin başkenti olarak atlandırdığımız bu güzel şehri, dünya insanlarına sunarken doğal olarak en üst düzeyde belediye hizmetlerinde yapmak mecburiyetimiz var. Bunu yerine getirmek için tüm belediyelerimiz gayret içerisinde.. Büyük hedeflerimiz var. 2019 yılında yakaladığımız misafir sayısını inşallah önümüzdeki yıl aşacağız. Daha çok misafirimiz olacak. Daha çok insanımızı Antalya’ya gelerek Türklerle, Türkiye ile buluşturmuş olacağız. Böyle ağır bir sorumluluk var omuzlarımızda…”dedi.

Antalya’daki belediyeler dünyaya hizmet sunuyor

Şehirlerin yarıştığını belirterek sözlerini sürdüren Vali Yazıcı, “Bu şehir yarışında Antalya’nın Türkiye’nin önünde gidiyor olması lazım. Çünkü, dünya şehri burası… Böyle ağır bir sorumluluğu taşıyoruz. Bu tür fuarlarla, teknoloji fuarları ile belediyelerin insanlara hizmet sunumunda ki, Antalya’daki belediyeler dünyadaki insanlara da hizmet sunuyor bir yarış halinde olması ve teknoloji son teknolojiyi kullanmaları gerektiğini hepimiz biliyoruz. Son teknolojiyi genellikle ilk kullanan birimler, kurumlar belediyeler… Bu yönden de ben belediyelerimize güveniyorum. Teknolojik bütün imkanları, bu şehre gelen bütün misafirlere sunmak adına en iyisini, en güzeli yapmaya devam edeceğiz. Yapıyoruz daha da iyisini yapacağız. Antalya’yı Antalya’ mızı bilinen şehirlerarasında en üst sıralara taşımaya hep birlikte devam edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle 9. Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın kapıları ziyaretçilere açıldı. Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, konuklarla beraber fuar katılımcılarının stantlarını gezdi.

Yorumlar (0)
banner69
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 20 48
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 19 38
5. Adana Demirspor 20 37
6. Trabzonspor 20 35
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Alanyaspor 20 25
10. Karagümrük 19 22
11. Gaziantep FK 20 22
12. Ankaragücü 20 22
13. Antalyaspor 19 21
14. Giresunspor 20 21
15. Hatayspor 19 20
16. Kasımpaşa 20 19
17. Sivasspor 20 18
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 20 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 21 41
2. Samsunspor 20 38
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 18 47
2. Real Madrid 18 42
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 18 31
7. Osasuna 19 28
8. Athletic Bilbao 19 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 18 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6