Mersin Üniversitesi (MEÜ) Mersin Teknoloji Transfer Ofisi (Mersin TTO) tarafından ’Ar-Ge Proje Pazarı 2024’ teması ile yapılan proje başvurusu, 1503 Proje Pazarları desteğini aldı.

Alınan destek kapsamında, Proje Pazarı 2024: Yatırımcının ve Projelerin Buluşma Noktası temasıyla bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek ’Ar-Ge Proje Pazarı 2024’, 7-8 Mayıs’ta MEÜ Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

MEÜ çatısı altında Tarsus Üniversitesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Teknopark, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, KOSGEB Mersin İl Müdürlüğü, Mersin Deniz Ticaret Odası ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi iş birliğiyle gerçekleşecek etkinliğin tematik alanları, Biyomedikal-Biyoteknoloji, Çevre Teknolojileri, Gıda-Tarım Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Makine-İmalat Teknolojileri ve Kimya Teknolojileri olarak belirlendi.

Somut bir AR-GE düşüncesi ya da projesine sahip öğrenci ve araştırmacıların, ilgili akademik ve sanayi kuruluş temsilcileriyle bir araya gelmesine imkan sağlayan Mersin Üniversitesi AR-GE Proje Pazarı etkinliğinde, proje hazırlama kültürünün olgunlaşması ve bu sayede de AR-GE ve yenilikçilik bilincinin yaygınlaşmasının sağlanması hedefleniyor.