Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 2019 yılında göreve geldikleri günden bu güne kadar söz verdikleri gibi asfaltlanmadık yol, örülmedik kaldırım bırakmamak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederek, “Geçtiğimiz 4,5 yıl içinde Akdeniz’de toplam 110 bin ton sıcak asfalt kaplama, 2022 yılından bugüne dek 150 kilometre uzunluğunda soğuk asfalt serimi gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Gültak, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Köselerli Mahallesinde Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sürdürülen sıcak asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceledi. Ağır iş makineleri desteğiyle yapılan asfalt serimini yapan personelle sohbet eden Başkan Gültak, yürütülen çalışmalar hakkında birim yetkililerinden bilgi aldı, ilçe genelinde ihtiyaç duyan tüm mahallelerde sıcak ve soğuk asfalt seriminin süreceğini vurguladı. Göreve geldikleri günden bu güne kadar Akdeniz geneline toplamda 110 bin ton sıcak asfalt döktüklerinin altını çizen Gültak, ayrıca 130 bin metrekare kilit parke taşı ile 70 bin metre kare karo döşediklerini belirtti. Gültak, 2022 yılında ilk defa kendi dönemlerinde başlatılan soğuk asfalt kaplama projesi çerçevesinde de 150 kilometre soğuk asfalt döktüklerini söyledi. Fen işleri ekiplerinin aralıksız hizmet verdiğini kaydeden Gültak, Akdeniz’de el değmedik sokak bırakılmayacağını sözlerine ekledi.

Köselerli Mahalle Muhtarı Nedim Bozoğlu ise mahallelerinin bugüne kadar hiç görülmemiş hizmetleri Başkan Mustafa Gültak döneminde gördüğünü dile getirdi. Mahallenin çehresini değiştiren hizmetlerden dolayı Başkan Gültak ve fen işleri ekiplerine teşekkür eden Bozoğlu, “Mahallemizde, aciliyet durumuna göre Akdeniz Belediyemize bağlı fen işleri ekiplerinin sıcak ve soğuk asfalt çalışmaları aralıksız devam edecek” diye konuştu.