Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, üniversiteye giden yolda motive olabilmeleri ve süreci daha kolay aşabilmeleri için ’Haydi Gençler Koşarak Üniversiteye’ mottosuyla öğrencilere spor ayakkabısı hediye etti.

Başkan Gültak, Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, okul müdürleri ve öğretmenlerle buluştu. Üniversite ve lise giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hayata geçirdikleri projeleri anlatan Gültak, ailesinin maddi durumu iyi olmayan çocuklar ve gençler için eğitimde pozitif ayrımcılık uyguladıklarını belirtti.

Buluşmada, lise son sınıf öğrencisi gençlerin hayalleri ve hedeflerini de dinleyen Gültak, şöyle konuştu: "Akdeniz Belediyesi olarak ’Koşarak Üniversiteye’ sloganıyla ilçemizdeki okullarda 12’nci sınıf öğrencilerinin hepsine spor ayakkabısı dağıtmaya başladık. Bu yıl, çocuklarımız için zorlu olacak. Çünkü üniversiteye hazırlanıyorlar. Bir yandan ders çalışırken, diğer yandan onlara motivasyon lazım, ufuklarını açmaları lazım, dinlenmeleri lazım, tatil de lazım. Biz de öğrencilerimize birer spor ayakkabısı hediye ederek onları bu süreçte hem mutlu, hem de motive etmeye çalışıyoruz."

"Akdeniz’de gençler geleceğe umutla bakabiliyor"

Başkan Gültak, önceki dönemlerde Akdeniz Belediyesinin hiç etüt merkezi olmadığına işaret ederek, "Gençlere yönelik, onların pratik yapabilecekleri alanlar da olmadı. Göreve gelir gelmez gençlere yönelik etüt merkezi açtık. Ayrıca online platformlarda ders çalışmalarını sağladık. Bugün de bunların meyvelerini almaya başladık. Geçen sene sayısal Türkiye 496’ncısı ve LGS bölge birincisi bizim etüt merkezimizden çıktı. Artık Akdeniz’de gençler geleceğe umutla bakabiliyorlar. Çocuklarımız, sağladığımız destek ve imkanlar sayesinde diğer kent ve ilçelerde yaşayan öğrenci gençlerle yarışabilecek hale geldiler" ifadelerini kullandı.

Gültak, ziyaretin sonunda lise son sınıf öğrencilerine, üniversiteye giden yolda motive olabilmeleri, süreci daha hızlı ve kolay aşabilmeleri mottosuyla spor ayakkabısı hediye etti.