Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, ‘Çok Çalıştık Şimdi Eğlence Zamanı’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte, Tarsus ve Çamlıyayla’da Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personel ve aileleri bir araya geldi.

Tarsus Gençlik Kampında düzenlenen programa, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, belediye meclisi üyeleri, büyükşehir belediyesi ve MESKİ bürokratları, daire başkanları, muhtarlar, personel ve aileleri katılım sağladı.

"Vatandaşların gönlüne taht kurmuş belediye’ kavramını Türkiye’ye yerleştiren belediyeyiz”

Etkinlikte konuşan Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesinin, yaptığı güzel işler ve projelerle anılan bir belediye olduğunu söyleyerek, “Biz büyük bir aileyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 binden fazla çalışanıyla Anamur’dan Tarsus’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar fiili olarak 2.5 milyondan fazla nüfusa hizmet eden bir belediye. Türkiye’nin en güçlü, en saygın ve isminden söz ettiren belediyesi. Belediye başkanınız olarak bunu övünçle, kıvançla söylüyorum. Türkiye’de ‘Güçlü, iyi, işini iyi yapan, yeni projeleriyle vatandaşlarının gönlüne taht kurmuş belediye’ kavramını tüm topluma, tüm Türkiye’ye yerleştiren belediyemizin siz emekçilerine teşekkür ediyorum. Elinize, yüreğinize sağlık” dedi.

“Mersin Büyükşehir Belediyesinde çalışanlar huzur içinde çalışıyor”

Vatandaşlara siyasi görüşleri ne olursa olsun ayrımcılık yapmadan hizmet götürdüklerini aktaran Seçer, “Biz Anamur’dan Tarsus’a kadar anlayışımızla, uygulamalarımızla, hizmetlerimizle ayrımcılığı toprağın yedi kat dibine gömdük. Hiçbir vatandaşımızı ve çalışanımızı siyasi görüşünden dolayı ayrı koymadık, hor görmedik. Belediyemizde 11 bin insan huzur içinde çalışıyor ve şunu gayet biliyor; ‘Bizim başkanımız adaletli insandır, gecesini gündüzüne katıyor. Mersin’e hizmet etmeye çalışıyor. Bizim belediye başkanımız insanları ayırmayan, işinde, gücünde, ekmeğinde, çocuğunun rızkında olan, çalışan, emek eden, Mersin’e hizmet eden her mesai arkadaşının yanındadır, onu baş tacı yapar, onu kötülüklerden, haksızlıktan korur’” ifadelerine yer verdi.

“Bundan sonra da Mersin halkına hizmet etmek birinci amacımız olacak”

Bugüne kadar birinci önceliklerinin Mersin halkına hizmet etmek olduğunu ve ikinci dönemlerinde de önceliklerinin aynı olacağını sözlerine ekleyen Seçer, belediye personeline seslenerek, “Siz değerli mesai arkadaşlarımızla bugüne kadar olduğu gibi ikinci dönemimizde de belediyemizde Mersin halkına hizmet etmek birinci amacımız olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi nasıl bugüne kadar uygulamalarıyla Türkiye’nin en başarılı belediye ve belediye başkanları içerisinde en üst sıradaysa bundan sonra da böyle olacak. Benim yaptığım bir görevdir, bir meslek değildir. Belediye başkanı halkın güvenini, desteğini alır, göreve gelir ve görevden gider. Ama sizin durumunuz öyle değil. Siz çocuğunuzun rızkı için, onlara iyi bir gelecek sağlamak ve geçiminizi sağlamak için çalışıyorsunuz. Sizin için hangi belediye başkanı gelirse gelsin, yeter ki o belediye başkanı ayrımcılık yapmasın. Siz helalinden ekmeğinizi kazanıyorsanız kimsenin size dokunmaması lazım" şeklinde konuştu.

Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesinin başarısının, personelinin özverili şekilde çalışmasıyla gerçekleştiğini de belirterek, “Memleketimize çok güzel hizmetleri hep beraber yaptık. Sokakları sizler temizlediniz, fakire fukaraya, hastaya sizler ulaştınız. Bir kap sıcak yemeği sizler götürdünüz. Şehrimizin güzelleşmesi için çaba gösterdiniz. En güzel yolları ve kaldırımları yapmak için alın teri döktünüz, güneşin altında, ayazda çalıştınız. Belediye başarılıysa sizlerin sayesinde, belediye takdir görüyorsa sizlerin sayesinde” dedi.

“2024 seçimlerinden zaferle çıkacağız”

Yaklaşan 31 Mart seçimlerini de hatırlatan Seçer, vatandaşa yapılan hizmetin sonuçlarını sandıkta alacaklarını belirterek, “5 yıllık süre içerisinde yaptığımız hizmetlerin, insanlara davranışımızın, onlarla nasıl iletişim kurduğumuzun sonucunu sandıkta alacağız. Çünkü hesap vereceğiz. Son derece samimi ve kalpten konuşuyorum. 31 Mart 2024’te bir belediyenin yönetilme anlayışının insanlara hizmet etmekle, insanları sevmekle başlamasının, ayrımcılık yapılmadan hizmetleri götürmesinin ne sonuçlar vereceğini hep beraber göreceğiz. Ben inanıyorum, Türkiye’de siyasi tarihe örnek olacak bir seçim sonucuyla açık ara, bugüne kadar partime ve bizlere oy vermemiş birçok Mersinlinin oyunu da alarak 2024 seçimlerinden zaferle çıkacağız” ifadelerine yer verdi. Seçer ayrıca, “Sizleri çok seviyoruz. Bizimle beraber aynı yolda, aynı duygular içerisinde, halkımızı severek ve sayarak, onları baş tacı ederek çalıştığınız sürece emin olun başkanınız da sizi baş tacı edecektir. Bundan şüpheniz olmasın” cümleleriyle konuşmasını tamamladı.

Personel ve aileleri motivasyon pikniği ile motive oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesinde çalışan personelin eşi Eda Yalınayak, motivasyon pikniğinde ailece eğlendiklerini belirterek, “Çok güzel ve eğlenceli. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çocuğumuz çok eğleniyor. Her şey çok güzel. Böyle etkinliklerin yapılması bizleri mutlu ediyor. Hem bir araya geliyoruz hem başkanımızı görüyoruz” dedi. Ailesiyle birlikte pikniğe katılanlardan Nilgün Özayaz da “Tek kelimeyle harika, çok memnun kaldım. Zaten başkanımızı da çok başarılı buluyorum” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli Ahmet Durmaz da etkinliği çok beğendiğini söyledi. Durmaz, “Çok güzel eğleniyoruz, başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Yine etkinlikler bekleriz” ifadelerine yer verdi. Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda şoför olarak görev yapan Yunus Budak ise, “Çok güzel geçti. Bu etkinliği düzenlediği için tebrik ediyorum. Ulaşımdaki arkadaşlarımızla oturuyoruz. Tarsus’taki arkadaşlarımızı da tanıdık, çok memnun olduk” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ personeli doğanın ve yeşilin keyfine vardı

Program bünyesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası pop konseri verirken, çocuklar için de etkinlikler düzenlendi. Katılımcılar ise türküler eşliğinde halay çekerek eğlencenin tadını çıkarırken, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratlarının katıldığı halat çekme yarışında eğlenceli anlar yaşandı. Programda ayrıca Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan fotoğraf çekim alanında günün hatırası olarak personele çekilen fotoğrafları baskı şeklinde hediye edildi.