Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrencilerle bir araya geldi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette, Yenişehir Barbaros İlkokulu Müdürü Yusuf Gülgen, öğretmen Esra Dumlu Çoruh ile 3. Sınıf öğrencileri Can Savat, Çağan Arslan, Derin Yüce ve Göksu Ayzıt Aksoy yer aldı.

Çocuklarla sohbet eden Seçer, her birinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Çocuklara dersleri hakkında sorular soran Seçer, bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Uluslararası Mersin Çocuk Festivali’ hakkında da çocuklara bilgi verdi. Festivalda birbirinden güzel etkinlikler olduğunu belirten Seçer, "14 farklı ülkeden 350 çocuk, yine ülkemizin muhtelif yerlerinden 200 çocuk olmak üzere toplam 550 misafirimiz var. Çocukların oluşturduğu halk dansları topluluklarının gösterilerini izlemenizi tavsiye ederim" dedi.

Çocuklara hayallerini sorup, tavsiyelerde de bulunan Seçer, "Birbirinizi daha çok sevin, birbirinize yardımcı olun. Hiç stres yapmayın. Bol bol kitap okuyun, spor yapın, müzik aleti çalın. Kendinize çok iyi bakın" diye konuştu.

Mersin’de 28 bin adet makaron ele geçirildi Mersin’de 28 bin adet makaron ele geçirildi

Çocuklar da Seçer’in çocuklar, öğrenciler ve gençler için yapılan hizmetler için teşekkürlerini iletti.

Ziyarette, Başkan Seçer’in oturduğu koltuğu çocuklara bırakmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. Sırayla koltuğa oturan Can Savat, Çağan Arslan, Derin Yüce ve Göksu Ayzıt Aksoy, Seçer’e teşekkür etti. Seçer, ziyaret sonunda çocuklara hediye verdi.

Romanya Halk Dansları Topluluğu’ndan Seçer’e sürpriz gösteri

Bu arada Uluslararası Çocuk Festivali etkinlikleri de sürüyor. Festival kapsamında Mersin’e gelen 14 ülkeden 350 çocuk ülkelerine ait gösterilerle izleyenlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Festival kapsamında kente gelen Romanya Halk Dansları Topluluğu da Başkan Seçer’e belediye hizmet binası önünde sürpriz gösteri gerçekleştirdi.

Romanya Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisini izleyen Seçer, çocuklara teşekkür ederek her birinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.