Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Okan Bayülgen'in sunduğu Nokta programına katıldı.

TV100 ekranlarında yayınlanan programa konuk olan Başkan Seçer birçok konuya açıklık getirdi.

BENİ SADECE MHP'Lİ VEKİLLER ZİYARET ETMEDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, seçildikten sonra kendisi Ak Parti, İyi Parti, HDP'li milletvekillerinin ziyaret ettiğini ancak MHP'li milletvekillerinin kendisine bir hayırlı olsun bile demediklerini dile getirdi.

Program sunucusu Bayülgen'in "neden ziyaret etmediler?" sorusuna ise Başkan Seçer, sanırım belediyenin MHP''den CHP'ye geçmesinden dolayı olabilir. İki vekil ile siyaset dışında kardeşiz. Ancak bir hayırlı olsun bile demediler. Bazen kendilerini dışarda gördüğümde takılıyorum. Bir kahvemi bile içmeye gelmediniz diyorum." ifadelerini kullandı.

Başkan Seçer, Rahmetli Kamer Genç ile milletvekilliği döneminde dostlukları olduğunu belirterek, Genç'in kendisine siyasette 3Z kuralını tavsiye ettiğini belirtti.

Seçer, 3Z kuralı, ziyafet, zerafet, ziyaret olarak tanımladı. Siyasetçilerin kibar, sakin, karşısındakini dinleyen olması gerektiğini kaydederek siyasetçi aynı zamanda zerafetli olacak, nezaketi elden bırakmayacak. Öte yandan siyasetçi "yeter artık mersinradikal.com bunaldım, her şeyi benden bekliyorsunuz", demeyecek yada o koltuğa hiç oturmayacak. Herkesi ve her kesimi ziyaret edecek. Yerinde oturmayacak. Ancak bu şekilde başarılı olunabilir" diye konuştu.