Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü sahasını ziyaret ederek gece mesaisine çıkan personelle bir araya geldi. Çöp kamyonuna da binen Sarıyıldız, mesaiye çıkan temizlik personeli ile birlikte çöp topladı.

Sarıyıldız, beraberlerinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün faaliyet gösterdiği hizmet sahasını ziyaret ederek, gece mesaisine çıkmaya hazırlanan temizlik personeli ile buluştu. Personelle bir süre sohbet ederek taleplerini dinleyen Sarıyıldız, ardından çöp toplama kamyonuna da binerek onlarla birlikte sahaya çıktı.

Mersin Valisi Pehlivan: "İhracatını yüzde 17 gibi bir nispetle en çok arttıran il olduk" Mersin Valisi Pehlivan: "İhracatını yüzde 17 gibi bir nispetle en çok arttıran il olduk"

“Ortak amacımız daha yaşanabilir bir Akdeniz”

Sarıyıldız, belediye hizmetlerinin, gece- gündüz, yaz-kış demeden devam ettiğini belirterek, "Bizler de hem çevre koruma müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımızla bir araya gelip sohbet etmek hem de varsa öneri ve taleplerini dinlemek için ziyarete geldik. Hepimizin ortak amacı, Akdeniz’in daha temiz ve yaşanabilir bir kent haline gelmesidir. Tabi çevre koruma personelinin şöyle bir farkı var; sizin çalıştığınız saatler, insanların uyuduğu, istirahat ettiği saatler. Bu anlamda ayrıca bir hassasiyet gösteriyorsunuz. Emeğinize sağlık, sizlere kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Kaynak: iha