iPhone 13 fiyatı ne kadar, kaç TL?

Dünyanın merakla beklediği etkinlikte yeni iPhone modeli tanıtıldı. iPhone 13'ün Türkiye fiyatı belli oldu. iPhone kullananlar veya kullanmak isteyenlerin merakla araştırdığı iPhone 13 fiyatı ne kadar, kaç TL? soruları yoğun ilgi gördü. Peki iPhone pro max ve mini özellikleri neler? iPhone 13 Türkiye'de satışa çıktı mı?

Bilim, Teknoloji 15.09.2021, 13:29 Mersin Radikal
iPhone 13 fiyatı ne kadar, kaç TL?

Dünyanın merakla beklediği etkinlikte yeni iPhone modeli tanıtıldı. iPhone 13'ün Türkiye fiyatı belli oldu. iPhone kullananlar veya kullanmak isteyenlerin merakla araştırdığı iPhone 13 fiyatı ne kadar, kaç TL? soruları yoğun ilgi gördü. Peki iPhone pro max ve mini özellikleri neler? iPhone 13 Türkiye'de satışa çıktı mı?
 

iPhone 13 Fiyatı?

128GB: 11.999 TL
256 GB: 12.999 TL
512 GB: 14.999 TL

iPhone 13 Mini fiyatı

128 GB: 10.999 TL

Bugüne kadar geliştirdiğimiz en iyi çift kamera sistemi.

Her köşesiyle her şeye meydan okuyan bir dayanıklılık.

Rakiplerini geride bırakan ışık hızında bir çip.

Hayatınızda fark yaratan çok daha uzun pil ömrü.

iPhone 13
Süper bir güç.
Ön sipariş tarihi 24 Eylül
Satış tarihi 1 Ekim

Ceramic Shield, tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam

6.1 inç

iPhone 13 mini

5.4 inç

Super Retina XDR ekran1

Suya dayanıklı2

Dayanıklı ve düz kenarlı tasarım

Ceramic Shield, tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam

Kamera
Bu kadar gelişmiş bir kamerayı buraya nasıl mı sığdırdık?

Farklı bir açıdan baktık

Yepyeni bir mimari tasarladık. En büyük Geniş kamera sensörüne sahip olan en iyi çift kamera sistemimizi buraya sığdırmak için lensleri 45 derece döndürdük. Ayrıca sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu özelliğimize de yer açtık. Ve Ultra Geniş kameraya daha hızlı bir sensör ekledik.

Yeni Ultra Geniş kamera, fotoğraflarınızın karanlık alanlarında daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor

Yeni Geniş kamera, daha iyi fotoğraflar ve videolar için %47 daha fazla ışık yakalıyor

Yeni sensör bazlı optik görüntü stabilizasyonu sayesinde siz sabit duramasanız bile çekimleriniz sabit oluyor

Profesyoneller ”rack focus” adında bir teknik kullanırlar. Bu teknikle odak bir süjeden diğerine kaydırılır, böylece izleyicilerin dikkati istenilen noktaya çekilir. Şimdi iPhone bu harika hikaye anlatım tekniğini videolarınızda kolayca kullanmanızı sağlıyor.

Sinematik mod, derinlik efektlerini ve odak geçişlerini otomatik olarak ayarlıyor Sinematik mod, kayda başladığınızda süjenize odaklanıyor ve etrafında harika bir alan derinliği efekti oluşturuyor.

Sinematik mod, sahneye yeni bir süje gireceği zaman bunu öngörebiliyor ve girdiğinde otomatik olarak ona odaklanabiliyor. Kısacası, sinema filmi havasında videolar çekmeniz için her şey çok kolaylaşıyor.

Alan derinliği efektini çekim yaptıktan sonra bile ayarlayabiliyorsunuz. Çekiminizi tamamladıktan sonra odağı değiştirmek veya fluluk düzeyini ayarlamak mı istiyorsunuz? Sorun değil. iPhone’da bunları birkaç dokunuş ve kaydırma hareketiyle halledebiliyorsunuz. Profesyonel film kameraları bile bu kadarını başaramıyor.

Sinematik mod Dolby Vision HDR formatında çekim yapıyor. Kamera Galerisi. Parmağınızı bile kıpırdatmadan harika fotoğraflar çekin.Tamam, belki bir parmak gerekebilir

Bir kişinin loş ışıkta Gece moduyla çekilmiş fotoğrafı. Gece modu loş ışıklı sahneleri algılıyor ve otomatik ayar yaparak muhteşem renklerde, parlak ve net fotoğraflar çekiyor.

Bir kişinin loş ışıkta Gece moduyla çekilmiş fotoğrafı. Bir kişinin Portre moduyla çekilmiş fotoğrafı.

Portre modu arka planı profesyonelce flulaştırarak süjenizi ön plana taşımanıza olanak veriyor. Kaydırma hareketiyle altı farklı yaratıcı ışık efektini deneyebiliyorsunuz.

Akıllı HDR ile optimize edilmiş bir grup fotoğrafı. Akıllı HDR 4 şimdi aynı sahnede dört farklı kişiyi tanıyabiliyor ve her biri için kontrastı, ışığı ve hatta cilt tonlarını mükemmel hale getiriyor. Böylece herkes harika görünüyor.

Bir kişinin Deep Fusion ile optimize edilmiş fotoğrafı. Deep Fusion orta ila düşük derecede ışık içeren sahnelerde devreye giriyor. Farklı pozlamaları piksel piksel analiz ederek en ince dokuları, desenleri ve ayrıntıları yakalıyor.

Altı kişinin Ultra Geniş kamerayla çekilmiş yakın plan fotoğrafı. Ultra Geniş kamera çok yakından yaptığınız çekimlerde bile size geniş bir görüş alanı sunuyor. Böylece geri gitmek zorunda kalmadan kadraja daha fazlasını sığdırabiliyorsunuz.

iPhone 13’te müzikli bir Anılar slayt gösterisi. Anılar özelliği fotoğraf arşivinizdeki önemli anlardan otomatik olarak slayt gösterileri hazırlıyor. Bunlara kendi dokunuşunuzu katabiliyor, hatta arşivinizden müzik bile ekleyebiliyorsunuz

Fotoğrafik Stiller. Yeni stil sahibi kameranız. Tam sizin tarzınız. Karşınızda Fotoğrafik Stiller. Stiller, renkleri güçlendirirken veya azaltırken cilt tonlarının doğal kalmasını sağlıyor

Fotoğrafik Stiller, fotoğraflarınıza size özgü bir hava katıyor. Filtrelerin aksine, stiller doğru bölgelere doğru ayarları uyguluyor ve cilt tonlarını doğal bırakıyor.

Canlı stille fotoğraflarınızı parlak ve çarpıcı bir hale getirin. Zengin Kontrast ile daha koyu gölgeler ve renkler elde edin. Altın veya mavi gibi alt tonları öne çıkarmak için Sıcak veya Soğuk stilleri kullanın. Ayarlarınızı yapın ve başlayın.

TrueDepth Kamera: Hiçbir şeyden geri kalmayan bir ön kamera.

TrueDepth kamera sistemi arka kameralardaki en yeni özelliklere sahip:
Sinematik mod
Fotoğrafik Stiller
Dolby Vision HDR kayıt
Portre modu
Gece modunda selfie
Akıllı HDR 4
Deep Fusion
ve daha fazlası
Burası, yepyeni bir selfie dünyası.
A15 Bionic ve TrueDepth kamera, bir akıllı telefondaki en güvenli yüz doğrulama teknolojisi olan Face ID’ye de güç veriyor.
iPhone 13’te bir kişinin True Depth kamerayla çekilmiş selfie’si.
2 kat daha fazla depolama alanı

iPhone 13, tüm fotoğraflarınız ve videolarınız için 128 GB’tan başlayan depolama alanları sunuyor

iPhone’da Fotoğraf Arşivi açık halde Fotoğraflar uygulaması.

Ekran, Süper acayip inanılmaz canlı renkli ötesi.

Super Retina XDR ekran

OLED ekranımız yüzde 28 daha parlak hale gelerek 800 nite ulaşıyor. Böylece gün ışığında ekranı görmek daha da kolaylaşıyor. Üstelik HDR içeriklerde parlaklık 1200 nite kadar çıkmaya devam ediyor. Parlak beyazlar, gerçek siyahlar ve aradaki tüm tonlar fark ediliyor. Tüm bunlara rağmen ekran her zamankinden daha fazla güç tasarrufu yapıyor.

Süper renkli, iPhone 13, sinema standartlarında geniş renk yelpazesine sahip. Bu da renklerin tıpkı filmlerdeki gibi görünmesini sağlıyor. Ayrıca, hassas renk doğruluğu sayesinde ekrandaki her şey son derece doğal görünüyor.

Süper net, Super Retina XDR ekran ultra yüksek piksel yoğunluğuna sahip. Böylece fotoğraflar, videolar, metinler, kısacası baktığınız her şey ekstra net görünüyor. Ve daha küçük bir TrueDepth kamera alanı, ekranın daha da geniş olmasını sağlıyor.

Pil
Pil ömrüne ömür kattık. 2,5 saate kadar daha uzun pil ömrüyle iPhone 13 ve 1,5 saate kadar daha uzun pil ömrüyle iPhone 13 mini.3

A15 Bionic çip hızı katlıyor, kamerayı geliştiriyor, gücü optimize ediyor, gizliliği koruyor, oyunun kurallarını değiştiriyor.

Sinematik mod, Fotoğrafik Stiller ve daha birçok özellik, gücünü ışık hızındaki A15 Bionic çipten alıyor. Secure Enclave özelliği Face ID verileriniz ve kişileriniz gibi özel bilgileri koruyor. Ayrıca verimlilik artarken pil ömrü de uzuyor.

Rakiplere göre %50’ye kadar daha hızlı CPU, Rakiplere göre %30’a kadar daha hızlı grafik teknolojileri, Bundan daha hızlı bir akıllı telefon çipi sadece iPhone 13 Pro’da var

iOS 15, Anda yaşayın. Anı paylaşın.

iOS 15 ile, FaceTime’daki görüşmenize devam ederken aynı anda filmleri, müzikleri veya ekranınızdaki herhangi bir şeyi paylaşabiliyorsunuz. Odağınızı kaybetmemek için o an yaptığınız işle ilgisi olmayan tüm bildirimleri filtreleyebiliyorsunuz. Ayrıca görsellerdeki metinlerle etkileşime geçerek hızlıca mail göndermek, arama yapmak, yol tarifi almak ve daha fazlasını yapmak mümkün hale geliyor.

Aygıtların ekranları yuvarlatılmış köşelere sahiptir. Telefonun kıvrımlı zarif tasarımını takip eden bu köşeler standart bir dikdörtgenin sınırları içinde yer alır. Standart bir dikdörtgen olarak ölçüldüğünde ekranlar diyagonal olarak 5.42 inç (iPhone 13 mini) veya 6.06 inçtir (iPhone 13). Görüntülenebilen gerçek alan daha azdır.

iPhone 13 ve iPhone 13 mini suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP68 derecesini (30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlik) elde etmiştir. Suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir. Islak bir iPhone’u şarj etmeye çalışmayın. Temizleme ve kurulama yönergeleri için lütfen kullanım kılavuzunu inceleyin. Sıvı temasına bağlı hasarlar garanti kapsamında değildir.

Pille ilgili tüm veriler ağ yapılandırmasına ve daha birçok etkene bağlıdır; gerçek sonuçlar farklılık gösterebilir. Pillerin ömrü belirli sayıda şarj döngüsüyle sınırlıdır ve bu pillerin zaman içinde bir Apple servis sağlayıcısı tarafından değiştirilmeleri gerekebilir. Pil ömrü ve şarj döngüsü sayısı kullanıma ve ayarlara göre değişir. esi Yasal Bilgiler Site Haritası Bilgi Toplumu Hizmetleri

Yorumlar (0)
banner69
27
açık
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:02
Güneş 06:21
Öğle 12:40
İkindi 16:07
Akşam 18:48
Yatsı 20:03
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 6 14
2. Trabzonspor 5 13
3. Altay 6 12
4. Karagümrük 6 11
5. Konyaspor 5 11
6. Hatayspor 5 10
7. Fenerbahçe 5 10
8. Alanyaspor 5 9
9. Galatasaray 5 8
10. Kayserispor 5 7
11. Sivasspor 6 6
12. Adana Demirspor 6 6
13. Malatyaspor 6 6
14. Göztepe 5 5
15. Gaziantep FK 5 5
16. Kasımpaşa 5 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 5 3
19. Giresunspor 5 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 5 11
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Boluspor 5 7
9. Samsunspor 5 7
10. Kocaelispor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 5 13
2. Atletico Madrid 5 11
3. Valencia 5 10
4. Real Sociedad 5 10
5. Athletic Bilbao 5 9
6. Sevilla 4 8
7. Barcelona 4 8
8. Osasuna 5 8
9. Mallorca 5 8
10. Rayo Vallecano 5 7
11. Real Betis 5 6
12. Elche 5 6
13. Cádiz 5 5
14. Villarreal 4 4
15. Levante 5 4
16. Espanyol 5 3
17. Granada 5 3
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 5 0
20. Deportivo Alaves 4 0