Bosch Ev Aletleri tarafından 2008 yılında hayata geçirilen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 29 Haziran Cumartesi günü Göztepe Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da  olacak.

Emirates'ten ailelere özel uçuş tüyoları Emirates'ten ailelere özel uçuş tüyoları

Çocuklara sadece görsel bir şölen değil, aynı zamanda doğa sevgisiyle dolu bir macera vaat eden “Dünya Bizim Evimiz” adlı oyun, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları tarafından ücretsiz olarak sahnelenecek. 

Bosch Ev Aletleri ile Sadri Alışık Kültür Merkezi iş birliği ile hayata geçen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, son oyunu “Dünya Bizim Evimiz” ile çocuklara çevre bilinci kazandırmaya devam ediyor. Oyun, 29 Haziran Cumartesi Günü saat 21.00’da Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Göztepe Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da çocuklarla bir araya gelecek. Bilinçlendirirken eğlendiren oyun, tüm çocukların ücretsiz katılımına açık.

16 yıl boyunca Türkiye’yi beş kez dolaşan, 600’ün üzerinde temsille yaklaşık 200 bin çocuğa ücretsiz olarak ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, “Dünya Bizim Evimiz” oyunuyla çocuklara doğayla iç içe yaşamanın ve evrensel sorumlulukların değerini öğretiyor. Yiğit Pakmen tarafından yazılan ve yönetilen “Dünya Bizim Evimiz”, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları tarafından sahneleniyor. 

Oyunun kahramanları Eylül, Toprak, Mirket, Kurt, Karga ve Papağan doğa tahribatının izini sürmek üzere Hindistan'dan Kutuplara uzanan yolculukları sırasında, çevre sorunlarına dikkat çekerek izleyicilere önemli mesajlar veriyor. Kahramanlar, dünyanın dört bir yanından gelen yardım çağrılarına kulak vererek ana sorunları keşfediyor ve insanları doğaya verilen zararlar konusunda bilinçlendirme kararı alıyor.

Tüm dünya çocukları ve hayvanlar bir araya gelerek yetişkinlerin bu yardım çağrısını duyup duymayacağını görmek için birleşiyor. Usta oyuncu Kerem Alışık'ın ana karakter Ulu Çınar’ı seslendirdiği oyun, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde dünyamızın yaşayacağı olumsuzlukların altını çizerek çocuklara hem derin hem de renkli bir dünya sunuyor. 

Yazan ve Yöneten: Yiğit Pakmen

Dekor: Merve Yörük

Kostüm: Gül Şağer

Koreografi: Arda Ergül

Müzik: Gürkan Çakıcı

Genel Sanat Yönetmeni: Kerem Alışık

Ulu çınar (Kerem Alışık)

Eylül (Aslı Çalı)

Keçi-Hintli çocuk (Çisil Ertürk)

Kutup ayısı (Doğa Kılıncçı)

Mirket(Sena Mollaahmetoğlu)

Toprak(Abdülarda Can)

Kurt(Aral Çolak)

Dişi kurt (Miraç Çelen)

Karga( Numan Direkçi)

Kanguru (Ömür Kurşun)

Hintli çocuk (Ömer Taha Göktaş)

Papağan (Tolgahan Kocaman)

Editör: Mersin Radikal