Türkiye’nin tatil şehirlerinden Mersin’de 2 gündür etkili olan kar yağışı doğal güzelliği ile dikkat çeken bir çok yaylayı da beyaza bürüdü. Şehir merkezinde 28 kilometre uzaklıkta bulunan Gözne yaylası da mevsimin ve yılın ilk karıyla buluştu.

Meteorolojinin uyardığı yağışlı hava 2 gün süreyle Mersin merkezde yağmur, 800 rakım üzerindeki bölgeler de ise kar yağışı olarak etkisini gösterdi. Geçen yıl Ocak ayının başlarında yağan kar, bu sene bir ay gecikmeli geldi. Kar yağışı nedeniyle yazları 30 ile 40 bin arasında nüfusu ağırlayan yaylarda da nasibini aldı. Şehir merkezine en yakın yaylalardan Gözne’de beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışını fırsat bilen bazı vatandaşlar yaylaya çıkarak beyaz güzelliğin tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar fotoğraf çekindi, bazı aileler de çocuklarıyla kartopu oyandı. Dron ile görüntülenen yayladaki kar güzelliği ise ayrı bir seyir keyfi verdi.

Vatandaşlar geç gelen karın tadını çıkardı

Kar yağınca bölgeye geldiklerini belirten Mehmet Keskin "İlk yağan karı görmek için Mersin merkezden Gözne’ye kadar geldik. Sırf bu manzarayı görmek için. Çok şahane bir manzara var burada. Doğanın bembeyaz olduğu yerler" dedi.

Yayla sakinlerinden Volak Mucuk " Burası Gözne yaylası. Geç gelen karın tadını çıkarıyoruz. Güzel bir günde çocukların tatil günlerinde eğlenmek için geldik. Geçen sene yağan kar bundan biraz daha önce yağmıştı ama tutmamıştı. Daha yüksek kesimlere yağmıştı. Şimdiki yağan karın devamı gelirse daha güzel olacak inşallah" ifadelerini kullandı.

Kar topu oynayanlardan Nil Güngördü ise mevsimin ve senenin de ilk karı olduğu için birazcık heyecanlı olduklarını ve kar topu oynadıklarını söyledi.