Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, İyi Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, sabah saatlerinde Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen imzasıyla yayınlanan basın bültenine cevap verdi.

Resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Kocamaz, açıklamasının kapak fotoğrafına da "Duran Şen, Makamlara Şen" yazısıyla yayınladı.

İŞTE KOCAMAZ'IN AÇIKLAMASI

Kıymetli Hemşehrilerim;

Son seçimlerde adaylığımızın engellenmesi ile birlikte insanlar gerek ulu orta dedikodu yaparak,gerekse de sosyal medya aracılığı ile bağırsaklarını ortaya çıkarmış, kin ve nefretlerini ifşa etmeye başlamış,bir dönemin değil her dönemin adamı olduklarını,adeta Mevlana gibi Hak için dönmek yerine makam ve mevkiler için döndüklerini göstermişlerdir.Bunlardan birisi de Duran Şen.Duran şen kim mi?

Duran Şen sözüm ona Tarsus şoförlerinin Temsilcisi kendine göre yeni başkana sırf yağ çekmek için konuşmuş.

Yıllardır Tarsus’ta toplu taşımaya bir kalite getirmek için mücadele ettiğimizi,Yeni Hal ve Mavibüs kooperatiflerinin Belediyenin aldığı kararlara destek vermesine rağmen,bizim bu çabalarımıza kendisininde içinde bulunduğu 12 nolu Yenimahalle Dolmuşçular Kooperatifinin engel çıkardığını cümle alem bilir.

Buna rağmen hiç bir ayrım yapmadan ve belediyeye hiç bir katkı almadan,ihale dahi yapmadan yeni yerleşim yerlerine doğru güzergahlarını uzattığımızı kendisi dahil herkes bilir.Onun kendi menfaatlerine ters gelse de mahkeme kararını uyguladığımızı en iyi kendisi bilir.

Olay şudur. Mahkeme uyarılarımıza rağmen fiili olarak faaliyette bulunmayan hizmet vermeyen araçların işletme hakkını iptal etmişti.Bizim yaptığımız şey de mahkeme kararını uygulamaktı.

Ayrıca Y.Mahalle kooperatifinin bütün uyarılarımıza rağmen kural dışı hareket ettiğini,yolcu kapma yarışı yaptığını,fazladan yolcu alarak yolcuları rahatsız ettiğini, Belediyenin aldığı kararları uygulamamakta direndiğini herkes bilir.

Sayın Vahap Seçer bizim yaşadığımız bu problemi yaşamadığı için mahkeme kararına rağmen bir karar vermiş olabilir. Bizim yıllardır sürdürdüğümüz,Türkiye’nin en ileri ulaşım sistemini oluşturup, bütün toplu taşıma araçlarında aynı bilet uygulamasına geçerek vergi kaçırmanında önüne geçecek, yolcu kapma yarışını, kavga ve dövüşü ortadan kaldıracak, kent trafiğini rahatlatacak,daha kaliteli bir sistem getirmeye yönelik çabalarımız maalesef boşa çıkarılmıştır.

Sayın Duran Şen’in geçmişten bu yana “Giden Ağam,Gelen Paşam”mantığında hareket ettiğini,Tarsus’ta tavır ve davranışlarıyla “Tarlası tekerlekli” olan insanlardan birisi olduğunu herkes bilir.

Duran Şen meteorolojik olaylardan çok çabuk etkilenir.Duran Şen’i öğretmenliğini yaptığım için daha yakından tanıyorum. Omurga sorunu vardır. Yağmur nereye yağarsa tarlasını o tarafa çeker.

Daha önce kendisi MHP’de iken 2002 seçimleri akşamında MHP barajı geçemeyince yarım saat içinde soluğu AK Parti ilçe teşkilatında aldığını azıcık siyasetle ilgilenen herkes bilir.

Yani “Kral öldü, Yaşasın yeni Kral” deme konusunda çok mahirdir. Bugünkü ifadeleri de onun bu düşüncelerinin dışa vurmasıdır.

Belki de bu davranış yapılan kumpas ve entrikalar neticesinde bizim adaylığımızın önüne geçilmesi sonucunda, yerel seçim sonuçlarını baz alarak geleceğe yönelik tarlayı yağmurlu bölgelere kaydırma çabalarıdır.

Belediyecilikte kişilere yada zümrelere ayrıcalık tanıyamazsınız. Burada olduğu gibi diğer kooperatifleri de dinleyip hepsine eşit mesafede durularak karar verilmesi gerekirdi.

Maalesef bu kararla kurallara uymayan,Alınan kararlara her zaman muhalefet eden bir kooperatife ayrıcalık tanınmıştır.

Biz bilemeyiz ama belki de seçim öncesinde seçim kazanmaya(mahkeme kararına rağmen),oy toplamaya yönelik verilen bir sözün yerine getirilmesi olabilir.

Ancak Sayın Vahap Seçer Başkanda çok geçmeden Tarsus toplu taşımasında çok daha büyük kaos ve sıkıntılar yaşandığını görecektir.

Burhanettin KOCAMAZ/İYİ PARTİ GİK ÜYESİ