Başkan Macit Özcan'ı yüzlerce partili örgüt binası önünde bayraklar ve davul zurnayla karşıladı.

Dün 13 meclis üyesi de başkanla birlikte partiye gelerek kaydını yaptırdı. Macit Özcan yaklaşık 5 bin kişinin CHP'ye kaydolacağını söyledi.

DAHA DA GÜÇLENDİK

İl Başkanı Mustafa Uzun ve Merkez İlçe Başkanı Hidayet Güneş Belediye Başkanı Macit Özcanı çiçeklerle karşıladı. Mustafa Uzun, "Eski CHP'li Başkanımız yuvaya dönmüştür.

Onun dönüşüyle partimiz daha da güçlenmiştir. Kendini sosyal demokrat olarak niteleyen herkesin adresi CHP'dir. CHP Türkiye'nin teminatıdır. Sosyal demokratların dayanışma ve kendi içinde barışmasını diliyorum" dedi.

KAVGAYI BIRAKALIM

Başkan Macit Özcan Türkiye'nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, yerel seçimlerin sağ ile sosyal demokratlar arasında geçeceğini vurguladı.

Başkan Özcan, "Başınızı öne eğecek hiçbir şey yapmadık. 5 yılda çok güzel işler yaptık. Kişisel kavgaları bir kenara bırakarak CHP bayrağını en yukarılara taşımak. iktidara gelmek için çalışmalıyız. Ülkemizin selameti açısından sosyal demokratlık önemlidir" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan CHP rozetini takmasından sonra ilk kez il ve ilçe örgütünü ziyaret etti. Partiye gelişinde yüzlerce CHP'li tarafından karşılanan Macit Özcan'a İl Başkanı Mustafa Uzun, Merkez İlçe Başkanı Hidayet Güneş ve parti yöneticileri tarafından çiçek verildi.

Karşılamaya gelen CHP'lilerin yarattığı kalabalık binaya sığmazken, yağmura rağmen partililer sokakta Başkan Özcan'a ve Deniz Baykal'a tezahüratta bulundu.İl binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mustafa Uzun, CHP'nin her geçen gün güçlendiğini, ifade ederken, "Belediye Başkanımız eski CHP'li Macit Özcan yuvaya dönmüştür.

Onun dönüşüyle birlikte partimiz daha da güçlenmiştir. Biz CHP'liler, sosyal demokratlar birbirleriyle dayanışma ve kendi içinde barışmasını diliyorum. Kendine sosyal demokrat diyenlerin adresinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu bir kez daha bildiriyorum.

CHP Türkiye'nin teminatıdır. CHP'ye gösterilen sevginin 31 Mart sabahı yurdun en ücra köşesinden yurt genelinde yaşanmasını temenni ediyorum" dedi.Uzun'dan sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, CHP'de olduğu için mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Kendini karşılayan kalabalık ile mutlu olmamanın elde olmadığını söyleyen Başkan Özcan, lise yıllarından bu yana CHP, SODEP, SHP'de politika yaptığını ve 5-6 yıl ayrılıktan sonra tekrar yuvaya döndüğünü söyledi.

Türkiye'nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ve şu anda ülkede bir sosyal demokrat bir de sağda bir grup olduğunu kaydeden Macit Özcan yerel seçimlerin de bu iki grup arasında geçeceğini vurgulayarak, "Sosyal demokratım diyen herkesi CHP bayrağı altına bekliyorum.

Bugün 13'e yakın meclis üyesi CHP'ye katılacak. Ve 5 bine yakın insan partimize katılacak. Ülkemizin selameti açısından sosyal demokratlık önemlidir.

Bu nedenle barış içerisinde elbirliğiyle partimiz için çalışalım" dedi.İlk adımın yerel seçimlerden birinci parti olarak çıkmak olduğunu bu sağlandığında iktidarın erken seçime gitmek zorunda kalacağını kaydeden Macit Özcan, 5 yıl beklemeden CHP'nin iktidara geleceğini savundu.

Kimsenin 'Bu başkan bize yardımcı olmaz' diye düşünmemesi gerektiğini ifade eden Başkan Özcan, "Elimden geldiğince CHP'li arkadaşların sorunlarını çözmeye yardımcı olacağım. İl ve ilçe başkanımıza sorunlarınızı anlatın.

Onlar da bana iletirler. İl ilçe başkanları, tüm partililer olarak elele verirken tüm sorunları çözeriz" şeklinde konuştu.Birlik beraberlik içinde Mersin merkez'de 4-5 büyük belediyeyi alacaklarına inandığını söyleyen Başkan Özcan sözlerini şöyle tamamladı:"Başınızı öne eğecek hiçbir şey yapmadık. 5 yılda çok güzel işler yaptık.

İnşallah yarım kalan projeleri de birlikte tamamlayacağız. Bazı arkadaşlarımızın kafasında 'Başkan bizim işimizi yapar mı?' sorusu olabilir.

Tabii ki önce kentimizin sonra vatandaşlarımızın tüm sorunlarına yardımcı olacağız. Kişisel kavgaları bir kenara bırakarak CHP bayrağını en yukarılara taşımak için, iktidara gelmek için çalışmalıyız."