Mersin'de siyasi arenada kazan kaynamaya devam ediyor.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler öncesi CHP'de Belediye Başkanlıkları için aday adayları çalışmalarını sürdürüyor.

YENİŞEHİR SÜRPRİZLERE GEBE

Mersin'de CHP'nin adeta kalesi durumunda olan ve her seçimde CHP'ye en yüksek oyun çıktığı Yenişehir'de Abdullah Özyiğit'in koltuğu sallanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in, "kadınları seçilemeyecek yerlere göstermelik aday yapmak yerine, seçilebilecekleri Mezitli ve Yenişehir ilçeleri gibi yerlerde  aday olmasını isterim, partimizde de kanaat bu yönde." açıklaması sonrası gözler Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a çevrildi.

Koltuğu sallanan Özyiğit'in 4.5 yıllık süreçte gözle görülür büyük bir proje ortaya koyamaması da şansını iyice azaltıyor. 

HALKTAN KOPUKLAR

Gazetemize konuşan Yenişehir'de yaşayan vatandaşlar, "gözlerimiz 4.5 yıldır Özyiğit'i arıyor. Büyük bir projesini göremedik. Bu gidişle aday olabileceğini düşünmüyoruz. Büyükşehir'i her yerde görüyoruz. Nereye baksak büyükşehirin yaptığı projelerin, yapılan işlerin haberleri var. Yenişehir Belediyesi'nin yaptığı bir şey olmadığı için haberini de göremiyor, okuyamıyoruz."  diye konuştular.

YENİŞEHİR'E KADIN ELİ DEĞMESİ GEREKİYOR

Yenişehir İlçesi Hürriyet mahallesi'nde yaşayan bir vatandaş da, "Mersin'in güzel şehrinde yaşıyoruz, ancak 4.5 senedir sokağımızda zabıtayı bile göremedik. Belediyede bu işleri denetleyen, birimleri kontrol eden kimse yok mu?

Pazar günleri sabahın erken saatlerinde sokaklarda seyyar satıcılar son ses geziyor. Kimsenin müdahale ettiği yok. Bence Yenişehir'e cevval bir kadın aday olmalı. Yenişehir'i ayağa kaldıracak biri olmalı. Yenişehir'e kadın eli değmeli. Yoksa oy felan vermeyeceğim."dedi.

MEZİTLİ'DE TARHAN DÖNEMİ BİTİYOR MU?

Mersin'de CHP'nin ezici üstünlükle kazandığı yerlerden biri olan Mezitli'de Neşet Tarhan'ın tekrar aday olabilme ihtimali çok düşük olarak görülüyor.

Mersin'de genel kanı artık Mezitli'de de bir değişim olması gerektiği yönünde.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın 2 dönemdir başkanlık görevini yürüttüğünü belirten partiye yakın kaynaklar, Tarhan'ın artık aday olmaması gerekiyor. Mezitli hak ettiği hizmetleri alamıyor. 

CHP'nin en güçlü olduğu yerlerden biri Mezitli olmasına rağmen vatandaşlar, ilçenin iyi yönetilemediğini, bir kan değişimine ihtiyaç olduğunu dile getiriyorlar.

KURULTAY SONRASI TAŞLAR YERİNDEN OYNAYACAK

CHP'nin kasım ayında yapacağı büyük kurultay sonrası, taşların yerinden oynayacağı, sürpriz isimlerin ortaya çıkacağı da gelen bilgiler arasında.