Çukurovalı sanatçıların eserlerinden oluşan ’Frekans C’ sergisi, Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde açıldı.

Çukurovalı 45 sanatçının 92 eserinin yer aldığı sergide resim, heykel, seramik ve tekstil tekniklerinin yanı sıra, enstalasyon ve video gibi güncel sanatlar da yer alıyor. Sergi aynı zamanda Çukurova’daki sanat üretimlerinin bir envanteri niteliğini de taşıyor.

Sergi açılışına katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, galerilerinin sanata erişimi kolaylaştırdığını ve serginin bölgenin sanatsal zenginliğini yansıttığını belirtti. Galerilerinde 21. sergiyi açtıklarını ifade eden Özyiğit, "Galerilerimiz sanatseverin buluşma noktası oldu" dedi.

Otomobil hayvan pazarına girdi: 8 yaralı, 20 kurbanlık hayvan telef oldu Otomobil hayvan pazarına girdi: 8 yaralı, 20 kurbanlık hayvan telef oldu

"Vatandaşlarımızın sanata erişimini kolaylaştırıyoruz”

Serginin Çukurova’nın sanatsal zenginliğini yansıttığını vurgulayan Özyiğit, "Açtığımız her sergi, kentimizin kültürel dokusuna yapılan değerli bir katkıdır. Çukurova’dan çıkan sanat eserleriyle dolu bu sergimiz, bölgemizin sanatsal üretkenliğini ve çeşitliliğini gösteriyor. Sanat, bir toplumun aynasıdır. İnsanların düşüncelerini, duygularını ve kültürel kimliklerini yansıtır. Bu nedenle, sanatı desteklemek ve yaymak, toplumun ilerlemesi ve zenginleşmesi için hayati öneme sahiptir. Galerilerimizle vatandaşlarımızın sanata erişimini kolaylaştırıyoruz" diye konuştu.

Serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Mersinli ressam Ahmet Yeşil, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

İbrahim Tokaslan’ın küratörlüğünü yaptığı serginin, 30 Ağustos’a kadar sanatseverleri ağırlayacağı bildirildi.

Kaynak: iha