Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, coğrafyanın sel, deprem ve heyelan gibi doğal afetlere açık olduğunu belirterek, "Bizler bu farkındalıkla hareket ederek yaşanabilecek afetlere hazırlıklı olmak zorundayız" dedi.

Durmuş, ’AFET öncesinden sonrasına eğitim projesi’ çerçevesinde düzenlenen ’MEB AKUB Ekip Liderleri Semineri’ne katıldı. Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde gerçekleşen seminerde konuşan Durmuş, "Milletçe yaşadığımız asrın felaketinde maalesef çok canımızı kaybettik, içimiz yandı. Yaşadığımız, yüzyılın afetiydi. Ne yazık ki hepimizin bildiği gibi coğrafyamız sel, deprem, heyelan gibi doğal afetlere açık bir coğrafyadır. Bizler bu farkındalıkla hareket ederek yaşanabilecek afetlere hazırlıklı olmak zorundayız. Çocuklarımızı, vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek zorundayız. Bu anlamda afet liderliği çok önemli bir husustur. Seminerde emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen ’liderlik’ konulu kursa, Mersin AKUB Ekip Lideri İdris Yıldırım’ın yanı sıra 80 ilden MEB AKUB Ekip Liderleri katıldı. Seminer programında 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde önemli görevler üstlenmiş olan MEB AKUB ekiplerinin liderlerine liderlik, zaman yönetimi, toplantı yönetimi, ikna teknikleri, takım yönetimi konularında ayrıntılı bilgiler verildi.