Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gençlere erken dönemde ulaşarak onları cesaretlendirmenin önemine vurgu yaparak, "Evlatlarımızı Türkiye Yüzyılının mimarı yapmak için her türlü desteği sunuyoruz" dedi.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu ana iş birliği ve Mersin Üniversitesi, MTSO desteğiyle gerçekleştirilen ’Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması’ 2023-2024 eğitim öğretim yılı başvurusunun lansman ve duyurusu MTSO toplantı salonunda yapıldı. Programda protokol konuşmaları ve projenin tanıtımının ardından ’Charify Takımı’ öğrencilerinin deneyim paylaşımı video gösterimi ile yapıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, "Gençlere erken yaşlarda girişimcilik ruhunu aşılamak, lise seviyesindeki öğrencilerin yenilikçi iş fikirleri üretebilme becerilerini geliştirmek için otobüsler dolusu fikirler bulmak, otobüsler dolusu fikirlerle yolculuk yaparken de yeni duraklara uğramak, mentör, sponsor, destekleyici fikirlerle gençlerimizi buluşturmak için projemiz devam ediyor. Evlatlarımızı Türkiye Yüzyılının mimarı yapmak için her türlü desteği sunuyoruz. Biliyorsunuz fikir otobüsü 2015’te üniversite desteği ile başladı. 2018’den itibaren müdürlüğümüz iş birliği ile gençlerimiz sürece dahil edildi. Bu çok doğru bir karar çünkü gençlere erken dönemde ulaşmak, onları cesaretlendirmek müdürlüğümüz kanalı ile daha etkili olacaktır" ifadelerini kullandı.