Dünyanın lider İnternet Değişim (IX) operatörü DE-CIX ve Hizmet Olarak Ağ - Network as a Service (NaaS) sağlayıcısı PacketFabric, stratejik ortaklıklarını genişlettiklerini ve PacketFabric’in DE-CIX’in yakın zamanda tanıttığı R3 İş Ortağı Programı kapsamında anlaşma sağlayan ilk global yeniden satış iş ortağı olduğunu duyurdu.

Bu anlaşma, Kuzey Amerika’daki ilk DE-CIX ‘reach’ iş ortağı olarak PacketFabric’in mevcut faaliyetlerine küresel çapta aktif yeniden satış görevini de eklemiş oluyor.

ABD merkezli müşteriler artık PacketFabric’in Kuzey Amerika’daki 250’den fazla erişim noktasının tamamından DE-CIX’in New York, Dallas, Chicago, Richmond, Phoenix ve Seattle’daki ödüllü birbirine bağlantı platformlarına erişim kazanarak, yüksek performanslı birbirine bağlantı hizmetlerini ülke çapındaki işletmelere ve müşterilerine daha da yakınlaştırıyor ve gecikmeyi azaltıyor.

PacketFabric’in müşterileri, DE-CIX’in dünya çapında 50’den fazla internet ve bulut değişimi noktası aracılığıyla NaaS sağlayıcısının platformu kapsamında Avrupa, Orta Doğu ve Asya pazarlarına erişim elde edebilecek. 

Bu stratejik ortaklık, kurumsal bağlantı ihtiyaçlarını bütünsel bir şekilde karşılamak için iki operatörün güçlü yönlerini bir araya getiriyor. Bu ortaklık sayesinde DE-CIX, Kuzey Amerika’da kendi erişim sağladığı ana pazarları da genişleterek 28 pazara erişim elde ediyor. PacketFabric ise Kuzey Amerika hariç daha önce ulaşılmamış birçok kurumsal pazara hizmet verebilecek. 

Kurumsal başarıyı güçlendirmek için birleşik bağlantı alanı

Roberto Palomba Türkiye’de Roberto Palomba Türkiye’de

DE-CIX CEO'su Ivo Ivanov konuyla ilgili şunları ifade etti: “PacketFabric, müşterilerini platformlarımıza uzaktan bağlayarak, yıllar içinde DE-CIX İnternet ve Bulut Değişimlerinin New York, Dallas ve Chicago’daki erişimini genişletmede merkezi bir rol oynadı. Şimdi bu ortaklığı genişletmekten ve PacketFabric’i ABD pazarında değerli bir yeniden satış iş ortağı olarak görmekten mutluluk duyuyoruz.

DE-CIX platformları ile PacketFabric’in SDN ağının hem ABD’de hem de dünya çapında birleşik ayak izi, kurumsal müşterilerin ihtiyaç duydukları ağı oluşturmalarına ve iş başarılarını desteklemek için iş ortağı ağları ve bulut ortamlarına yüksek performanslı, düşük gecikmeli bağlantı sağlamalarına olanak tanıyor.” 

Ortaklık, uzun vadede kapasiteyi iki katına çıkarma niyetiyle, DE-CIX müşterilerine PacketFabric’in küresel ağı üzerinde neredeyse bir terabaytlık birbirine bağlantı kapasitesine erişim sağlayacak. Bu ortaklık ayrıca, müşterilere diğer herhangi bir Hizmet Olarak Ağ sağlayıcısından daha hızlı bir şekilde daha fazla konuma bağlanma olanağı sağlayacak. 

PacketFabric CEO’su Vincent English ise konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “DE-CIX, uzun süredir PacketFabric’in Hizmet Olarak Ağ platformunda önemli bir birbirine bağlantı ortağı oldu.

Müşterilerimize DE-CIX’in EMEA’daki değişim noktalarına erişim olanağı sunduğumuz zaman, küresel işletmeler, ağ performansını artırmak için altyapılarını önde gelen bulut sağlayıcılarına, taşıyıcılara ve diğer hizmetlere kolayca bağlayabilir.  

DE-CIX erişiminin PacketFabric’in Kuzey Amerika’daki diğer lokasyonlarına genişletilmesi, ortak müşterilerimize özel, operatör düzeyindeki ağımız üzerinden birbirine bağlanabilecekleri çok daha fazla lokasyon sağlayacak.” 

Editör: Mersin Radikal