Edirne'de yoğun katılımlı CHP Keşan İlçe Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildiErdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - CHP Keşan İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu, Selim Sesler Konferans Salonu’nda toplandı.

Toplantıya CHP Edirne İl Başkan Vekili Reyhan Güzel ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek ve partililer katıldı.

Yoğun katılımın olduğu Danışma Kurulu Toplantısında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyesi Çiğdem Çeliktuğ Öztürk’ün açılış konuşmasının ardından CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır basına açık bölümde bir konuşma yaptı.

İlçe Başkanı Çakır konuşmasının sonunda Ahmet Arif’in Anadolu şiirini okudu.  Çakır, partinin tüm fertlerine çağrıda bulunduklarını belirterek, "Gelin hep birlikte mücadele edelim dedik. İl ve ilçe kongrelerimizin öncesinde delege listelerini yaparken de yönetim kurulumuzu oluştururken de bütün kesimleri bu oluşumun içine dahil etmeye çalıştım. Daha önce hiçbir araya gelmemiş, hiç birlikte çalışmamış, şimdiye kadar hep rakip olmuş insanları aynı potada buluşturdum. 104 kişilik il delegasyonunu hazırlarken ben ne dersem onu yapacak 104 asker değil, taraf gözetmeksizin bu partiye yıllarca emek vermiş, partimizin her kademesinde görev yapmış ilçe başkanlarımızı, belediye başkanlarımızı, il genel meclis üyelerimizi, belde başkanlarımızı ve kıymetli parti emekçilerimizi tercih ettim. Yıllardır dağınık halde olan Keşan ilçe örgütünün toparlanmaya hazır olduğu mesajını vermek istedim. Çünkü kendi içimizdeki kısır çekişmelerden çok daha önemli sorunlarımız olduğunun farkındaydım" diye konuştu.

Genel gidişata yönelik detaylı açıklamalar ve değerlendirmelerde bulunan Çakır'ın konuşması sonrasında toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Üyeler, toplantının verimli geçtiğini belirtirken, toplantı sonunda yeni üye olan partililere rozetleri takıldı.