Mersin Erdemli 'de 35 m² 1+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

Mersin Erdemli 'de 35 m² 1+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

Erdemli 12.11.2021, 09:44 Mersin Radikal
Mersin Erdemli 'de 35 m² 1+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2021/198 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Mersin İl, Erdemli İlçe, 26 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 1. Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm tam hisse ile borçluya ait olup mesken olarak 1 adet salon-mutfak 1 adet oda 1 adet banyo + wc ve 1 balkondan müteşekkildir. Kuzey- batı cephelidir. Islak zeminlerin yer döşeme kaplaması seramik olup duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Bu dairenin duvarları örülmüş sıva altı elektrik ve su tesisatı döşenmiş duvarların ince sıvası yapılmış banyo-wcnin duvarları seramik kaplanmış gömme rezervuarları monte edilmiş vaziyettedir. Diğer ince iş imalatlarının hiçbiri yapılmamıştır. Brüt alanı 55 m2 net alanı 35 m2dir.Bağımsız bölümün içinde bulunduğu parsel şehir merkezine yakın konumdadır. Ulaşım sorun olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Ticari+ Konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir. Binanın ortak kullanımı olan asansör takılmamıştır. Ana merdiven korkuluk, basamak kaplaması vs olarak tamamlanmamış vaziyettedir. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme eve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı işçiliği çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.

Adresi Merkez Mahallesi Serinler Caddesi Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü 35 m2
Arsa Payı 1/14
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari alan olarak ayrılmış olup blok nizam 5 kat Emsal (yapı yoğunluğu) :2.60 dır.
Kıymeti 50.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır
DİĞER : kat karşılığı inşaat hakkı vardır
1. Satış Günü 29/12/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 02/02/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİKAG VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/ MERSİN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Mersin İl, Erdemli İlçe, 26 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 1. Kat 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm tam hisse ile borçluya ait olup mesken olarak 1 adet salon-mutfak 1 adet oda 1 adet banyo + wc ve 1 balkondan müteşekkildir.Kuzey- doğu cephelidir. Islak zeminlerin yer döşeme kaplaması seramik olup duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır.Bu dairenin duvarları örülmüş sıva altı elektrik ve su tesisatı döşenmiş duvarların ince sıvası yapılmış banyo-wcnin duvarları seramik kaplanmış gömme rezervuarları monte edilmiş vaziyettedir.Diğer ince iş imalatlarının hiçbiri yapılmamıştır.Brüt alanı 65 m2 net alanı 42 m2dir.Bağımsız bölümün içinde bulunduğu parsel şehir merkezine yakın konumdadır.Ulaşım sorun olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Ticari+ Konut sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Binanın ortak kullanımı olan asansör takılmamıştır.Ana merdiven korkuluk, basamak kaplaması vs olarak tamamlanmamış vaziyettedir.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzem eve işçiliğe sahiptir.Binanın yapılış tarzı işçiliği çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.

Adresi Merkez Mahallesi Serinler Caddesi Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü 42 m2
Arsa Payı 1/14
İmar Durumu İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari alan olarak ayrılmış olup blok nizam 5 kat Emsal (yapı yoğunluğu) :2.60 dır.
Kıymeti 60.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır
dİĞER : Kat karşılığı inşaat hakkı vardır
1. Satış Günü 29/12/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü 02/02/2022 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/MERSİN

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Mersin İl, Erdemli İlçe, 26 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Zemin Kat 6 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Asma katlı işyeri tam hisse ile borçluya aittir.Zemin katın brüt alanı 83 m2 asma katın brüt alanı 27 m2 olmak üzere 6 nolu işyerinin toplam brüt alanı 110 m2dir.Dükkan karkası yapılmış duvarları örülmüş ince sıvası yapılmış vaziyettedir.Herhangi bir döşeme kaplaması yoktur.Bağımsız bölümün içinde bulunduğu parsel şehir merkezine yakın konumdadır.Ulaşım sorun olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Ticari+ Konut sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Binanın ortak kullanımı olan asansör takılmamıştır.Ana merdiven korkuluk, basamak kaplaması vs olarak tamamlanmamış vaziyettedir.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzem eve işçiliğe sahiptir.Binanın yapılış tarzı işçiliği çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi Merkez Mahallesi Serinler Caddesi Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü 110 m2
Arsa Payı 3/14
İmar Durumu İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari Alan olarak ayrılmış olup blok nizam 5 kat Emsal ( yapı yoğunluğu ): 2.60' tur.
Kıymeti 120.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
DİĞER : kat karşılığı inşaat hakkı vardır
1. Satış Günü 29/12/2021 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü 02/02/2022 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/MERSİN

4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Mersin İl, Erdemli İlçe, 70 Ada, 4 Parsel, KOYUNCU Mahalle/Köy, KOCAKÖY Mevkii, Tapu kayıtlarına göre tam hisse ile borçluya aittir.Parsel limon bahçesi vasfındadır.Parsele giden yol bulunmaktadır.Yeterli toprak derinliği ve kalitesine sahiptir.Her türlü sulu ve kuru tarıma uygundur.İçerisinde Terra Rosa olarak adlandırılan klasik Akdeniz Bölge toprağı mevcuttur.Zirai muhdesat değeri taşıyan 80 adet bitki buluınmaktadır.Zirai muhdesat değeri: 80 adet limon ağacı (19-20yaş) = 41.920,00 TL Zemin değeri=696.000,00 TL Parsel Toplam Değeri = 737.920,00 TLdir.
Adresi Koyuncu Mahallesi Kocaköy Mevkii 70 Ada 4 Parsel Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü 3.480,00 m2
Arsa Payı : DETAYLAR DOSYASINDA MEVCUTTUR.
İmar Durumu : DETAYLAR DOSYASINDA MEVCUTTUR.
Kıymeti 737.920,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : DETAYLAR DOSYASINDA MEVCUTTUR.
1. Satış Günü 29/12/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 02/02/2022 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/198 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2021
 

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/881791/emlak/konut/mersin-erdemli-de-35-m%C2%B2-1-1-daire-icradan-satiliktir-coklu-satis-

Kaynak: www.ilan.gov.tr
Yorumlar (0)
banner69
15
açık
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:36
İkindi 15:11
Akşam 17:32
Yatsı 18:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 14 21
7. Brighton 14 19
8. Leicester City 14 19
9. Tottenham 12 19
10. M. United 13 18
11. Brentford 13 16
12. Crystal Palace 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7