banner58

Arçelik'in Ultra Hijyen Serisi tanıtıldı

- Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer:- “Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olarak esnek ve çevik üretim anlayışımız ve güçlü Ar-Ge yapımız sayesinde yine bir ilke imza atarak tüketicilerin ihtiyacına hızlı bir şekilde yanıt verdik”- “Evinizi Koruma Teknolojisi’ olarak konumlandırdığımız ‘Ultra Hijyen Serisi’ni tasarladık. Serimizde, UV Bölmeli Buzdolabı, Ultra Hijyen Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi, Dezenfeksiyon Programlı Ankastre Buharlı Fırın, UV Hijyenik Havalandırma Programlı Kurutma Makinesi, Oksi Hijyen Programlı Çamaşır Makinesi, Hijyenik Havalandırma Sistemli Çamaşır Makinesi, UV Temizleme Cihazı olmak üzere 7 farklı ürün bulunuyor”- Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Ergönül:- “(Ultra Hijyen Serisi) Bu tarz ürünlerin geliştirilmesi çok olumlu. Bu ürünlerin vatandaşa uzanması, bilim dünyasının görüşü alınarak ilerleme sağlanması çok önemli. Keşke pek çok girişim bunu yapabilse, daha ileri, akılcı ürünler geliştirilmeye çalışılsa, o zaman yaşamımız daha rahat olacak”

Genel 09.10.2020, 12:29
Arçelik'in Ultra Hijyen Serisi tanıtıldı


İSTANBUL (AA) - Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “yeni normal”e uygun tasarlanan Ultra Hijyen Serisine ilişkin, “Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olarak esnek ve çevik üretim anlayışımız ve güçlü Ar-Ge yapımız sayesinde yine bir ilke imza atarak tüketicilerin ihtiyacına hızlı bir şekilde yanıt verdik.” dedi.

Arçelik’in pandemi nedeniyle değişen tüketici alışkanlıklarından yola çıkarak “yeni normal”e uygun tasarladığı Ultra Hijyen Serisi video konferans yöntemiyle tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının görülmesinin ardından aslında herkesin, hiç bilmediği, daha önce yaşamadığı bir sürece tanıklık etmeye başladığını belirtti.

Evde kalınan sürede endişelerin de arttığını ifade eden Dinçer, “Salgının bulaşma riskinin hijyenle birebir ilişkili olması aklımıza ‘Tüketiciler için ne yapabiliriz?’ sorusunu getirdi. Kolları sıvayıp yepyeni bir seri için çalışmaya başladık.” diye konuştu.


- “Güçlü Ar-Ge yapımız sayesinde bir ilke daha imza attık”


Dinçer, tüketicilerin pandemi döneminde temel dezenfeksiyon yaklaşımını görmek, hijyen rutinlerini anlamak, ihtiyaçlarını saptamak ve geliştirilecek yeni ürünlere yaklaşımlarını anlamak üzere 31 ülkeyi kapsayan bir araştırma gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Araştırmanın Türkiye ayağında 1.200’den fazla tüketici ile görüşme fırsatı bulduklarını anlatan Dinçer, insanların Kovid-19 ile birlikte gelen yeni normalin farkında olduğunu ve bunu kabullendiğini söyledi.

Dinçer, ev ortamının hijyenik ve konforlu olmasına yönelik eğilimlerin arttığını aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Virüs ile beraber hayatımıza dezenfeksiyon kavramı girdi. Davranış şekli halini almaya başladı. En çok ihtiyaç duyulan alanlar dışarıdan temin edilen gıda ve ürünler ile anahtarlık, cüzdan gibi sık kullanılan eşyaların eve geldiğinde dezenfekte edilmesidir. Bu tip eşya ve tüketim maddelerini dezenfekte edecek imkanı olmayanlar etkili olduğundan emin olmasalarda balkon gibi alanlarda bekletme yöntemini kullandılar. Türkiye’de bekletme ile ilgili en yakınılan konu zaman kaybı, bulaşma riski, uğraştırıcı olması ve bekleme süresinin yeterli olmadığı endişesi ve ürünlerin bozulma riski.”

Tüketicilerin yarısının, gıdaların dezenfeksiyonu için UV ışınlarından faydalanabilmeyi istediğini belirten Dinçer, önemli bir kısmının da sağlığa ve gıdalara zarar verme ihtimali sebebiyle bu konuda kararsız olduğunu dile getirdi.

Dinçer, UV ışını kullanıma en uygun beyaz eşyanın ise buzdolabı olarak görüldüğünü ifade ederek, “Dezenfekte edilmesi elzem görülen ve işlem sırasında zorlanılan ürünlerin başında sebze ve meyveler geliyor. Yumurta, temel gıda, et ürünleri, ekmek ve hazır hamur işleri dezenfekte ederken en çok zorlanılan ürünler. Kıyafetler için yıkama dışında bekletme yöntemi uygulanıyor. Yüksek sıcaklıkta yıkama eğilimi mevcut. Sık yıkanamayan kıyafetler için ürüne ütü, buhar gibi sıcak uygulama yapıyor. Kurutma makinasında kıyafetlerin dezenfekte edilmesi düşüncesi de oldukça fazla.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olarak esnek ve çevik üretim anlayışları ve güçlü Ar-Ge yapıları sayesinde yine bir ilke imza atarak tüketicilerin ihtiyacına hızlı bir şekilde yanıt verdiklerini anlatan Dinçer, “Evinizi Koruma Teknolojisi’ olarak konumlandırdığımız ‘UltraHİJYEN Serisi’ni tasarladık. Serimizde, UV Bölmeli Buzdolabı, Ultra Hijyen Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi, Dezenfeksiyon Programlı Ankastre Buharlı Fırın, UV Hijyenik Havalandırma Programlı Kurutma Makinesi, Oksi Hijyen Programlı Çamaşır Makinesi, Hijyenik Havalandırma Sistemli Çamaşır Makinesi, UV Temizleme Cihazı olmak üzere 7 farklı ürün bulunuyor.” diye konuştu.

Dinçer, ürünlerin bakteri ve virüs testlerinin bağımsız laboratuvarlarda yapıldığını, gerekli onayları aldıklarını belirterek, Sağlık Bakanlığına başvuru yaptıklarını UV içermeyen çamaşır, bulaşık makinesi ve fırın ürünlerinin onaylandığını, UV teknolojisi içeren buzdolabı, kurutucu, masaüstü temizleme cihazları için Sağlık Bakanlığı onayının bugün yarın çıkmasını beklediklerini söyledi.

Ürün fiyatlarına ilişkin soru üzerine Dinçer, ürün fiyatlarının herkes için ulaşılabilir olması için çalıştıklarını belirterek, pazartesi gününden itibaren Türkiye'deki bütün satış noktalarına yollanmaya başlanacağını, yurt dışı için de planları uygulama safhasına geçmiş durumda olduklarını kaydetti.


- “(Ultra Hijyen Serisi) Bu tarz ürünlerin geliştirilmesi çok olumlu”


Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Ergönül ise Arçelik’in dönemin ruhuna uygun ürünler geliştirmesinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Bilim dünyasıyla endüstrinin ve vatandaşların doğrudan buluştuğu ilginç bir dönem yaşandığını aktaran Ergönül, sağlık konusunda önemli bir bilinçlenme atılımının gerçekleştiğini söyledi.

Ergönül, sağlık okuryazarlığının artmasının önemine işaret ederek, “Kovid-19’a ek olarak grip vakalarının da arttığı bir dönemdeyiz. Okulların başlamasıyla vakalar daha da artacak. Ekim, kasım, aralık Türkiye için zorlu aylar olacak. Grip döneminde maske takmaya insanlarımıza çağırırdık, pandemi döneminde bu ülke ve dünya çapında öğrenilmiş oldu. Grip ile el yıkamanın ne alakası var denilirdi. Aradaki ilişkiyi pandemi döneminde öğrenmiş olduk.” diye konuştu.

Pandeminin en erken 2021 yazına girerken biraz rahatlamasını beklediklerini belirten Ergönül, “(Ultra Hijyen Serisi) Bu tarz ürünlerin geliştirilmesi çok olumlu. Bu ürünlerin vatandaşa uzanması, bilim dünyasının görüşü alınarak ilerleme sağlanması çok önemli. Keşke pek çok girişim bunu yapabilse, daha ileri, akılcı ürünler geliştirilmeye çalışılsa, o zaman yaşamımız daha rahat olacak.” dedi.


- Arçelik’in yeni serisi hakkında


Toplantıda verilen bilgilere göre, Arçelik’in Ultra Hijyen Serisi’nde yer alan UV Bölmeli Buzdolabı, ultra hijyen bölmesi sayesinde buzdolabına yiyecekleri yerleştirmeden önce hijyenik hale getirmek için harcanan zamandan tasarruf sağlarken, ultraviyole ışınları ile ambalajlı gıdaların temizlenmesi konusunda şüphe bırakmıyor. Buzdolabındaki bu özel bölme, ihtiyaç olmadığında sıfır derece bölmesi olarak da kullanılabiliyor.

UV Hijyenik Havalandırma Programlı Kurutma Makinesi’ndeki, UV hijyenik havalandırma programı, ultraviyole ışınları sayesinde kıyafetleri hijyenik hale getiriyor.

Arçelik Dezenfeksiyon Programlı Ankastre Buharlı Fırın, teknolojisi ile dışarıdan alınan ekmek ve hamur işi gibi gıdalarda hijyen sağlıyor, sipariş ile dışarıdan alınan ambalajlı gıdaların yüzeyindeki bakteri ve virüsleri 70 derece dezenfeksiyon programı ile 15 dakika içerisinde yüzde 99,9 oranında öldürüyor.

Sıcaklığa dayanıklı mutfak ve emzik, biberon gibi bebek eşyaları ise 120 derece dezenfeksiyon programı ile 20 dakika içerisinde pratik bir şekilde dezenfekte ediliyor.

Çamaşır makinesinde sunulan 2 üründen biri olan Oksi Hijyen Programlı Çamaşır Makinesi, deterjan çekmecesi içine takılı özel bir kap sayesinde oksijen bazlı çamaşır suyu kullanma imkanı veriyor. Çamaşırlarında oksijen bazlı çamaşır suyu kullanmak isteyen ancak kıyafetlerine ve makinelerine zarar verecek endişesi yaşayan tüketiciler, Oksi Hijyen programı ile bu endişelerinden kurtuluyor.

Diğer çamaşır makinesi ise Hijyenik Havalandırma Sistemli Çamaşır Makinesi. Kovid-19 ile birlikte hayatımıza giren çamaşırları havalandırma ihtiyacı, bu ürün ile kısa sürede ve zahmetsizce karşılanıyor.

Arçelik Ultra Hijyen Fonksiyonlu Bulaşık Makinesi’nde yüksek sıcaklık ve ekstra durulamaya ek olarak tasarlanan çamaşır suyu uygulaması ile doğru zaman ve miktarda çamaşır suyu kullanılarak hijyenik bir yıkama garanti altına alınıyor.

UV Temizleme Cihazı’ndaki Ultraviyole ve Isı Destekli Hijyen programı, kişisel eşyalar, paketli gıdalar, bebek mutfak malzemeleri için hijyen sağlıyor.


Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 07 Mart 2021
İmsak 05:38
Güneş 06:57
Öğle 12:58
İkindi 16:14
Akşam 18:48
Yatsı 20:02
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 27 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 28 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 27 29
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 27 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Menemenspor 25 27
14. Adanaspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. Leicester City 28 53
3. M. United 27 51
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 28 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 28 26
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 25 59
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 26 54
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Celta de Vigo 26 33
9. Granada 25 33
10. Levante 25 32
11. Athletic Bilbao 24 30
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 26 20