Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Gülnar Çocuk Gelişim Merkezi ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni ziyaret etti.

Yakın zamanda ilk öğrencilerine eğitim verecek olan ve kayıt almaya başlayan Çocuk Gelişim Merkezi’ni gezen Seçer, yetkililerden merkez hakkında bilgi aldı.

Çocuk gelişim merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, 50 öğrenci kapasiteli merkez için çalışan ailelere çağrıda bulunarak, “Kreşimizi ziyaret edin, ortamı görün. Kayıtlarımız başladı” dedi. Seçer ayrıca merkezde 36-72 ay arası çocukların sabah ve öğleden sonra eğitim alabileceğinin altını çizdi. Okul öncesi müfredatta son derece iddialı olduklarını da vurgulayan Seçer, “Mersin merkez ve Tarsus’taki birçok kreşimiz ne kadar iddialı olduğumuzu gösteriyor. Biliyorsunuz Türkiye’nin, belki de dünyanın ilk hal kreşini Mersin Büyükşehir Belediyesi kurdu. Bunun da bizim çalışan kadınlara ve onların çocuklarına ne kadar değer verdiğimizin bir göstergesi olarak kabul edilmesini istiyoruz” sözlerine yer verdi.

Aynı binada bulunan Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ni de gezen Seçer, burada öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Seçer, gençlere iyi bir eğitim ve öğretim dönemi geçirmeleri dileğinde bulunarak, lise ve üniversiteye geçiş sınavlarında başarılar diledi. Ardından öğretmenlerle de bir araya gelen Seçer, öğretmenlerle sohbetinin ardından merkezden ayrıldı.