Başkan Seçer, Adıyaman’da Büyükşehir Tarafından Yapılan 3 Bin 500 Kişilik Konteyner Kent İçin Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Seçer, deprem bölgelerine ziyaretlerini sürdürerek yurttaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Güncel 26.02.2023, 23:44 Mersin Radikal
Başkan Seçer, Adıyaman’da Büyükşehir Tarafından Yapılan  3 Bin 500 Kişilik Konteyner Kent İçin Çalışmaları Yerinde İnceledi

Başkan Seçer, deprem bölgelerine ziyaretlerini sürdürerek yurttaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Adıyaman'da depremzedeleri ziyaret eden Başkan Seçer, depremin ilk anından itibaren deprem bölgelerini gezmeyi sürdürdüğünü belirterek, “Gerçekten yıkım, can kaybı ve mağduriyet çok büyük. Yerel yönetimler, merkezi hükümet, kurum ve imkanı olan tüm insanlarla el birliğiyle bu yaraları sarmak, insanların acısını dindirmek zorundayız. Hayatın bir an önce normalleşmesi için bütün katkıları yapacağız” dedi.

Adıyaman’ın ayağa kalkması için tüm imkanları seferber ettiklerine dikkat çeken Başkan Seçer, “Elimizin uzandığı her noktaya biz de diğer kurumlarımızla beraber, işbirliği içerisinde Adıyaman'ın ayağa kalkması, hayatın normalleşmesi, vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için, her türlü gayreti göstereceğiz. Umut ediyorum, hep beraber bu yaraları saracağız. Yıkım büyük, acı büyük, kayıplar çok büyük Ama bunları zaman içerisinde hep beraber saracağız” ifadelerine yer verdi.

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'ı ziyaret eden Başkan Seçer, her türlü iş işbirliğine hazır olduklarını kaydetti. Kılınç ise hizmetlerden dolayı Başkan Seçer'e teşekkür etti.

Adıyaman'daki ilçe ve belde belediye başkanları ile de toplantı gerçekleştiren Başkan Seçer, bölgede ciddi bir çalışma yapılması gerektiğini ve Büyükşehir olarak her türlü işbirliğine açık olduklarını belirterek, Mersin Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda 23 belediye ile ortak olarak Adıyaman’da çalışacaklarını vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, koordinasyonu Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne verilen Adıyaman’a giderek depremzedeleri ziyaret etti. Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyip personellerden bilgi aldı. Adıyaman ve bazı ilçe ile belde belediyelerinin başkanlarını ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Başkan Seçer, depremin yıkımının azaltılması için her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer’e ziyaretlerinde, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve il ile ilçe başkan ve yöneticileri de eşlik etti.

Ziyaretine, ilk olarak MESKİ’nin temiz içme suyuna kavuşturduğu Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde başlayan Başkan Seçer, burada Belediye Başkanı İskender Yıldırım ile bir araya geldi. Yıldırım'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Seçer, ‘geçmiş olsun' dileklerinde bulundu. Buradan Harmanlı’ya geçen Başkan Seçer, Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci'yle görüşerek, Adıyaman’ın yaralarının sarılması için el birliğiyle çalışacaklarını vurguladı. Başkan Seçer, daha sonra Çelikhan ilçesine bağlı Pınarbaşı Beldesi’ne giderek Belde Belediye Başkanı Mahmut Alan ile birlikte incelemelerde bulundu.

“Hayatın bir an önce normalleşmesi için bütün katkıları yapacağız”

Burada Mersin’de ikamet eden Adıyamanlı bir vatandaş, “Başkanım sizi burada görmek o kadar güzel ki, sağ olun” diyerek Başkan Seçer'e Mersin’in yanı sıra Adıyaman'da da yürüttüğü hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Çelikhan'da bir taziye evine giderek başsağlığı dileğinde de bulunan Başkan Seçer, “Depremin ilk anından itibaren Genel Başkanımızla tüm bölgeleri gezdim, gezmeye de devam ediyorum. Gerçekten yıkım, can kaybı ve mağduriyet çok büyük. Yerel yönetimler, merkezi hükümet, kurum ve imkanı olan tüm insanlarla el birliğiyle bu yaraları sarmak, insanların acısını dindirmek zorundayız. Hayatın bir an önce normalleşmesi için bütün katkıları yapacağız” diye konuştu.

“10 ilimize koordinatör Büyükşehir Belediye Başkanları atandı”

Ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Adıyaman merkezde yapımını sürdürdüğü Konteyner Kenti ziyaret eden Başkan Seçer, çalışmaları yerinde inceledi. Burada açıklama yapan Seçer Adıyaman’ın koordinesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilendirildiğini belirterek, “İlk günün hengâmesi içerisinde bütün belediyelerimiz mümkün olan her noktaya ulaşmak için gayret sarf ettik. Daha ne yaptığımızı bilerek, daha kontrollü, daha efektif, depremzedelerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bu çalışmaları, devletin diğer kurumlarıyla beraber istişare halinde, işbirliği halinde yürütme gayreti içerisindeyiz” dedi.

“Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek bir mini kent oluşturma gayreti içerisindeyiz”

Büyükşehir tarafından yapımı devam eden Konteyner Kent hakkında bilgiler veren Başkan Seçer, “Bu gördüğünüz alan 80 bin metrekare üzerine 670 konteynerdan oluşan sahra hastanesinin, okuma salonunun, kreşlerin, sosyal donatı alanlarının olduğu güzel bir çalışma. Burada bir Konteyner Kent oluşturuyoruz ama bunu yaparken de her türlü hassasiyeti gösteriyoruz. Her türlü ince hesaplamaları yapıyoruz. Çünkü burada insanlar uzun süre kalma durumunda olabilirler. Neticede kalıcı konutların yapılması mutlaka zaman alacak, süre alacak ve Adıyaman'da kış koşullarının çetin olduğu bir bölge iklimsel olarak. Dolayısıyla da burada vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek bir mini kent oluşturma gayreti içerisindeyiz” ifadelerine yer verildi.

Başkan Seçer, çalışmalarda işbirliğinin önemine dikkat çekti

Çalışmaları yürütürken işbirliğinin son derece önem arz ettiğine işaret eden Başkan Seçer, “Önümüzün açılması, işlerimizin kolaylaştırılması son derece önemli. Yani bizim devletin diğer kurumlarıyla uyumlu bir şekilde çalışmamız, buradaki depremzede olacak bir durumdur. Bizim burada yapacağımız işlerin engellenmesi, onlara getireceğimiz hizmetin gecikmesi anlamına gelir. Umut ediyorum sadece Adıyaman'da değil, diğer bölgelerde de bu tip olaylarla belediyelerimiz karşılaşmaz” şeklinde konuştu.

“Adıyaman'ın ayağa kalkması için her türlü gayreti göstereceğiz”

Adıyaman’ın ayağa kalkması için tüm imkanları seferber ettiklerine dikkat çeken Başkan Seçer, “Elimizin uzandığı her noktaya biz de diğer kurumlarımızla beraber, işbirliği içerisinde Adıyaman'ın ayağa kalkması, hayatın normalleşmesi, vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için, her türlü gayreti göstereceğiz. Umut ediyorum, hep beraber bu yaraları saracağız. Yıkım büyük, acı büyük, kayıplar çok büyük Ama bunları zaman içerisinde hep beraber saracağız. Milletimiz de vatanımız da büyüktür. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Hepimize geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

3 bin 500 kişilik konteyner kent kuruluyor

Büyükşehir Belediyesi, konteyner kent kurulumu için Lions ve Rotary Kulüpleri, belediyeler, kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisinde yapımını sürdürüyor. Vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak üzere toplam 3 bin 500 kişinin barınmasını sağlayacak olan konteyner kentin kısa sürede hazır hale getirilebilmesi için, personel yoğun şekilde çalışıyor. 670 konteynerin yer alacağı konteyner kentte; sahra hastanesi, spor alanları, çamaşırhane, yemekhane, mutfak, duş ve tuvalet alanı, kreş, okuma salonu, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, yürüyüş yolları, kamelya alanı, mescit, açık otopark, market ve atık ayrıştırma alanı da olacak.

Çalışmalarının sadece Konteyner Kent ile sınırlı kalmadığını vurgulayan Başkan Seçer, özelikle Gölbaşı’nda önemli çalışmalara imza attıklarımı belirtti ve “Özellikle oranın altyapı, kanalizasyon, arıtma, içme suyu şebekesinde çok önemli sorunlar var. Biz orada yaklaşık bir hafta 10 günden beri de diğer belediyelerle beraber içmesuyu şebekesinin ayağa kaldırması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Yine kanalizasyon sisteminde önemli sorunlar var. Arıtma sisteminde önemli sorunlar var. Harmanlı ve Yaylakonak’ta çok büyük tahribatlar var” dedi.

Başkan Kılınç'tan Başkan Seçer'e teşekkür

Konteyner Kent’teki incelmelerinin ardından Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'ı da ziyaret eden Başkan Seçer, kendisine 'Geçmiş olsun' dileyerek kentteki son durum hakkında bilgi aldı. Bu tür afetlerde işbirliğinin önemine dikkat çeken Başkan Seçer, her türlü çağrıya cevap vereceklerini belirtti. Kılınç ise Adıyaman'da gerçekleştirdikleri çalışmalar dolayısıyla Başkan Seçer’e teşekkür etti.

Buradan Yaylakonak’a geçen Başkan Seçer, Yaylakonak Belediye Başkanı Abuzer Aydın ve vatandaşlarla bir araya geldi. Acıları sarmak için el birliğiyle çalıştıklarını ifade ederek, her türlü sıkıntılarında Büyükşehir’in kapısını çalabileceklerini belirtti.

“Bizim anlayışımıza uygun çalışmanız lazım”

Başkan Seçer, ziyaretleri sonrası Adıyaman ilçe ve belde belediye başkanları ile sorunları dinlediği ve çözüm önerileri paylaştığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, amaçlarının, bölgelere ve çalışmalara proje, maddi ve manevi bazda katkı vermek olduğunu vurgulayan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda 23 belediye ile ortak olarak Adıyaman’da çalışacaklarını vurguladı.

Toplantının ardından Başkan Seçer, Konteyner Kent yapımında çalışan Büyükşehir personellerini ziyaret ederek “kolay gelsin” dileğinde bulundu, işçilere emeklerinden dolayı teşekkür etti. Personellerle bir süre sohbet eden Seçer, çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Yorumlar (0)
banner69
Namaz Vakti 02 Nisan 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 63
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 26 45
5. Trabzonspor 26 44
6. Başakşehir 25 44
7. Kayserispor 26 41
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 25 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 29 63
2. Eyüpspor 28 53
3. Rizespor 27 52
4. Sakaryaspor 28 52
5. Pendikspor 28 50
6. Keçiörengücü 28 47
7. Bodrumspor 28 45
8. Göztepe 28 44
9. Boluspor 28 44
10. Manisa FK 27 42
11. Bandırmaspor 27 40
12. Altay 28 28
13. Tuzlaspor 27 28
14. Altınordu 28 26
15. Erzurumspor 27 25
16. Adanaspor 29 25
17. Gençlerbirliği 27 21
18. Denizlispor 29 17
19. Yeni Malatyaspor 29 16
Takımlar O P
1. Arsenal 29 72
2. M.City 28 64
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Brighton 26 43
7. Brentford 28 43
8. Liverpool 27 42
9. Aston Villa 28 41
10. Fulham 28 39
11. Chelsea 28 38
12. Crystal Palace 29 30
13. Wolves 29 28
14. Nottingham Forest 28 27
15. Bournemouth 28 27
16. Leeds United 28 26
17. Everton 28 26
18. Leicester City 28 25
19. West Ham United 26 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 27 71
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 27 37
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 27 35
10. Girona 27 34
11. Celta Vigo 26 34
12. Mallorca 27 33
13. Sevilla 27 31
14. Getafe 27 30
15. Real Valladolid 26 28
16. Cadiz 27 28
17. Espanyol 27 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 27 13