banner57

banner72

Seçer, Birkaç Ay İçinde Mersin Şantiye'ye Dönmüş Denilecek

Başkan Seçer, “Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

Güncel 11.06.2020, 11:12 11.06.2020, 11:12
Seçer, Birkaç Ay İçinde Mersin Şantiye'ye Dönmüş Denilecek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Parti üyelerinin her birinin hedefinin aynı olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

CHP üyesi bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Mersin’i kapsayacaklarını ifade eden Seçer, “Biz Cumhuriyet Halk Partililer için gecemizi gündüzümüze katmıyoruz. Bütün Mersin halkı için yapıyoruz. Hepsi bizim yurttaşımız ve hepsi değerlidir. Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız” dedi. 

Seçer, başarı için akılcı, bilimsel, enerjik olmak gerektiğini belirterek, “Deneyimle heyecanı birleştireceksiniz, çalışkan olacaksınız. Aşamayacağımız engel yok” dedi.Seçer, Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek. Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek, il yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti.

Parti örgütü ile bir araya gelen Seçer, ortak çabalarının Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak olduğunu dile getirdi. Pandemi sürecinde de parti örgütü ile birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’e hak ettiği hizmeti verdiklerini belirten Seçer, herkesin kendi görev alanında, Mersin’de başarılı olmak için bir arada çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Seçer, artık hayatin “yeni normalle birlikte” normalleşeceğini belirterek, “Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek. Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in partisinin Mersin İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarete, İl Başkanı Adil Aktay ve il yöneticileri, CHP Parti Meclisi Üyesi Fatma Güner, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Mersin Gençlik Kolları Başkanı Ethem Güzel, meclis üyeleri katıldı. 

“Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirmek”

CHP üyelerinin her birinin hedefinin aynı olduğunu ifade eden Seçer, “Her birimizin mücadelesi ayrı ama yürüdüğünüz hedef aynı. Daha demokratik, hukuk devleti normlarına uygun, özgür, bağımsız, müreffeh bir ülkeyi yeniden inşa etmek.

Çünkü bütün bu kavramlar şu anda Türkiye’de tahrip olmuş kavramlar. Şimdi her birimizin ortak çabası Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

“Bu bir bayrak yarışı”

Örgütte yapılan değişimlerin ve yeniliklerin, demokrasinin bir gereği olduğunu ifade eden Seçer, Adil Aktay’ın da İl Kongresi’nde güven tazelediğini belirten Seçer, “Örgütlerimizdeki organların zaman zaman kendini revize etmesi en uygun olanı.

Ağacı budarsınız, dalları daha fazla yeşerir. Örgüt de böyle bir şey. Zaman zaman yorulmuş uzuvları tekrar elden geçirmekte yarar var. Bu bir bayrak yarışı. Bugün bu koltukta görev alan bir kardeşimiz, davadaşımız, yarın yerini bir başka arkadaşımıza bırakabilir. Bu hem parti içi demokrasi gereği, hem de çağdaş normlarda demokrasinin gereğidir” diye konuştu.

“Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız”

CHP üyesi bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Mersin’i kapsayacaklarını ifade eden Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:“Ben, sizin Büyükşehir Belediye Başkanınızım. Elbette ki, Mersin halkının Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer için gecemizi gündüzümüze katmıyoruz.Bütün Mersin halkı için yapıyoruz. Hepsi bizim yurttaşımız ve hepsi değerlidir. Bütün bölgeler, bütün siyasi farklılıklar, bütün inanç grupları, etnik çeşitlilikler, hepsi bizim değerimiz, onurumuz ve şerefimizdir. Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız.

Bizden beklenen de bu. Demokrasinin gereği de bu. İnsan olmanın ve vicdan sahibi olmanın da gereği bu. Hukuken, vicdanen ve insanen siyasetçiler böyle davranmadığı için Türkiye ötekileşti. İnsanlar bölünüyor, kutuplaşıyor, ayrışıyor. Bizden beklentiler çok. Vatandaşın da hakkı.”

“Mersin, Türkiye’yi bağrında besleyen bir kenttir” 

Mersin’de 31 Mart’taki seçimlerde kağıt üzerinde bir ittifak olmadığını, ittifakın beklentilerde, anlayışta ve sandıkta olduğunu ifade eden Seçer, “Mersin’de kağıt üstünde ittifak olmamıştır, sandıkta ittifak olmuştur. Anlayışta, beklentilerde, teveccühte ittifak olmuştur. Bu önemlidir ve değerlidir. Bu bilgiler ışığında Mersin’i yönetmeye gayret ediyoruz.

Mersin, parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin, metropoller dışında milletvekilliği çıkardığı ender bir ildir. Mersin, küçük Türkiye hüviyetinde göç almış bir kenttir. Mersin, Türkiye’yi bağrında beslemiş bir kenttir. Asayiş bozukluğu, terör, şiddet, kan davası, yoksulluk, yokluk, açlık, sefalet soluğu Mersin’de almıştır.

Türkiye’nin her tarafından insanlar, çocuklarına ve kendilerine daha güzel bir yaşam beklentisi için Mersin’e gelmiştir. Böyle bir renk cümbüşü ve muazzam bir zenginlik. Ben bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanıyım ve bu benim için büyük bir gururdur.

Ama sizin için de daha büyük bir gurur çünkü sizin aynı dünya görüşünü paylaştığınız bir dava arkadaşınız, böylesi müstesna bir kentin Belediye Başkanı ve siz de onun yol arkadaşısınız. Bunun değerini, önemini bilmek lazım” dedi. 

“Amacımız, Mersin’e hizmet etmek, gerisi teferruat”

Seçer, daha önce Belediye’nin önünden geçmek istemeyen esnafın, iş yapmak istemeyen yüklenici firmanın artık Büyükşehir ile çalışmak istediğini çünkü kendilerine güven duyduklarını söyledi. Belediye’nin artık daha düzenli, adaletli ve denetlenebilir bir belediye olduğunu vurgulayan Seçer, “Dönemsel sıkıntılar olabilir.

Meclis, borçlanma yetkisi vermeyebilir. Bunları aşarız. Bunları sorun etmeyin. Vatandaşlar da bunları sorun etmesin. Bizler feraset sahibi, amacı belli olan yöneticileriz. Amacımız, Mersin’e hizmet etmek. Gerisi teferruat. Biz çalışan ve çalışkan bir belediye yaratmak istiyoruz.

Çalışan bir belediye, çalışkan bir belediye başkanı ile olur. Çalışkan bir belediye bürokrasisiyle, çalışanıyla kendini belediyeye ait hissedenle olur. Eğer çalışan kendini belediyeye ait hissetmiyorsa, halk adına faydalı işler çıkacağını düşünmüyoruz” dedi. 

“Siyasette yaptığınız hizmetler kadar, bu hizmetleri halkın bilmesi de önemli”

Seçer, CHP’li her bir yurttaşın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatması gerektiğini ifade ederek, birlik ve beraberlikle Mersin için çok güzel işler yaptıklarını ve yapacaklarının altını çizdi. Seçer, “Sosyal projelerde başarılı olduğumuza inanıyoruz.

Halktan aldığımız geri dönüşler çok olumlu. Nerelerde yanlış yapıyoruz? Nerelerde doğru yapıyoruz? Bununla ilgili ölçümler yaptırıyoruz. Bunları objektif değerlendiriyoruz. Bizim hizmetlerimizi her yerde vatandaşa anlatmak sizlerin görevidir. Siyasette yaptığınız hizmetler kadar bu hizmetleri halkın bilmesi de önemli.

Eğer anlatamıyorsanız, siyaseten eksiksiniz demektir. Talihsiz bir durum oldu. Kongre oldu, ardından pandemi oldu ve bir takım çalışmalar akamete uğradı. Ama bundan sonraki süreçte, beraberlik, işbirliği, akıl, izanla, bir sistematikle bunların üstesinden gelebiliriz diye düşünüyorum” dedi. 

“Birkaç ay içinde vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek”

Seçer, pandemi döneminde güzel hizmetler yaptıklarını, ancak bazı büyük hizmetlerin bu süreç dolayısıyla akamete uğradığını, çok kısa süre içerisinde hızlanacaklarını belirtti.  Seçer, “Gıda talep edene gıda, süt talep edene süt gitti ama vatandaş haklı olarak, ‘Büyük projeler nerede?’ diye soruyor. Ama haklılığı biraz eksik. Çünkü büyük projeleri birden hayata geçiremezsiniz.

12 ay kısa bir süre. Yeniden yapılanma ardından gelen bir pandemi meselesi oldu. Bu bizim işimizi akamete uğrattı. Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek.

Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek.  Hazırlıklarımız devam etti, yapıldı, projelerimiz ihale aşamasında.

Bunlar zaman alıyor. Ama önümüzdeki süreçte, sizleri bir kat daha onurlandıracak, gururlandıracak projelerin altına Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak imza atacağız. Sizler de bu güzel çalışmalarımızı izleyeceksiniz. Hep beraber vatandaşlarımızla paylaşacağız” dedi.  

“Başarının formülü belli. Akılcı, bilimsel, enerjik olacaksınız”

Herkesin kendi görev alanı dahilinde, kentte başarılı olmak için bir arada çalışmaya ihtiyaçları olduğunu da belirten Seçer, “Başarının formülü belli. Akılcı,  bilimsel, enerjik olacaksınız. Deneyimle heyecanı birleştireceksiniz, çalışkan olacaksınız.

Aşamayacağımız engel yok. İnşallah çok güzel başarıları, hep beraber, el ele gönül gönüle yakalayacağız ve gelecek nesillere çok güzel bir ülke bırakacağız” dedi.

Yorumlar (0)
banner73
banner69
24
açık
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:30
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:46
Yatsı 21:14
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 35 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 35 64
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Barcelona 36 76
3. Real Madrid 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Real Betis 35 54
7. Villarreal 35 52
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 35 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 35 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 35 34
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 36 30
20. Eibar 35 29