Seçer, Birkaç Ay İçinde Mersin Şantiye'ye Dönmüş Denilecek

Başkan Seçer, “Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

Güncel 11.06.2020, 11:12 11.06.2020, 11:12
Seçer, Birkaç Ay İçinde Mersin Şantiye'ye Dönmüş Denilecek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Parti üyelerinin her birinin hedefinin aynı olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

CHP üyesi bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Mersin’i kapsayacaklarını ifade eden Seçer, “Biz Cumhuriyet Halk Partililer için gecemizi gündüzümüze katmıyoruz. Bütün Mersin halkı için yapıyoruz. Hepsi bizim yurttaşımız ve hepsi değerlidir. Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız” dedi. 

Seçer, başarı için akılcı, bilimsel, enerjik olmak gerektiğini belirterek, “Deneyimle heyecanı birleştireceksiniz, çalışkan olacaksınız. Aşamayacağımız engel yok” dedi.Seçer, Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek. Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek, il yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti.

Parti örgütü ile bir araya gelen Seçer, ortak çabalarının Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak olduğunu dile getirdi. Pandemi sürecinde de parti örgütü ile birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’e hak ettiği hizmeti verdiklerini belirten Seçer, herkesin kendi görev alanında, Mersin’de başarılı olmak için bir arada çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Seçer, artık hayatin “yeni normalle birlikte” normalleşeceğini belirterek, “Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek. Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in partisinin Mersin İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarete, İl Başkanı Adil Aktay ve il yöneticileri, CHP Parti Meclisi Üyesi Fatma Güner, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, CHP Mersin Gençlik Kolları Başkanı Ethem Güzel, meclis üyeleri katıldı. 

“Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirmek”

CHP üyelerinin her birinin hedefinin aynı olduğunu ifade eden Seçer, “Her birimizin mücadelesi ayrı ama yürüdüğünüz hedef aynı. Daha demokratik, hukuk devleti normlarına uygun, özgür, bağımsız, müreffeh bir ülkeyi yeniden inşa etmek.

Çünkü bütün bu kavramlar şu anda Türkiye’de tahrip olmuş kavramlar. Şimdi her birimizin ortak çabası Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

“Bu bir bayrak yarışı”

Örgütte yapılan değişimlerin ve yeniliklerin, demokrasinin bir gereği olduğunu ifade eden Seçer, Adil Aktay’ın da İl Kongresi’nde güven tazelediğini belirten Seçer, “Örgütlerimizdeki organların zaman zaman kendini revize etmesi en uygun olanı.

Ağacı budarsınız, dalları daha fazla yeşerir. Örgüt de böyle bir şey. Zaman zaman yorulmuş uzuvları tekrar elden geçirmekte yarar var. Bu bir bayrak yarışı. Bugün bu koltukta görev alan bir kardeşimiz, davadaşımız, yarın yerini bir başka arkadaşımıza bırakabilir. Bu hem parti içi demokrasi gereği, hem de çağdaş normlarda demokrasinin gereğidir” diye konuştu.

“Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız”

CHP üyesi bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Mersin’i kapsayacaklarını ifade eden Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:“Ben, sizin Büyükşehir Belediye Başkanınızım. Elbette ki, Mersin halkının Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer için gecemizi gündüzümüze katmıyoruz.Bütün Mersin halkı için yapıyoruz. Hepsi bizim yurttaşımız ve hepsi değerlidir. Bütün bölgeler, bütün siyasi farklılıklar, bütün inanç grupları, etnik çeşitlilikler, hepsi bizim değerimiz, onurumuz ve şerefimizdir. Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız.

Bizden beklenen de bu. Demokrasinin gereği de bu. İnsan olmanın ve vicdan sahibi olmanın da gereği bu. Hukuken, vicdanen ve insanen siyasetçiler böyle davranmadığı için Türkiye ötekileşti. İnsanlar bölünüyor, kutuplaşıyor, ayrışıyor. Bizden beklentiler çok. Vatandaşın da hakkı.”

“Mersin, Türkiye’yi bağrında besleyen bir kenttir” 

Mersin’de 31 Mart’taki seçimlerde kağıt üzerinde bir ittifak olmadığını, ittifakın beklentilerde, anlayışta ve sandıkta olduğunu ifade eden Seçer, “Mersin’de kağıt üstünde ittifak olmamıştır, sandıkta ittifak olmuştur. Anlayışta, beklentilerde, teveccühte ittifak olmuştur. Bu önemlidir ve değerlidir. Bu bilgiler ışığında Mersin’i yönetmeye gayret ediyoruz.

Mersin, parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin, metropoller dışında milletvekilliği çıkardığı ender bir ildir. Mersin, küçük Türkiye hüviyetinde göç almış bir kenttir. Mersin, Türkiye’yi bağrında beslemiş bir kenttir. Asayiş bozukluğu, terör, şiddet, kan davası, yoksulluk, yokluk, açlık, sefalet soluğu Mersin’de almıştır.

Türkiye’nin her tarafından insanlar, çocuklarına ve kendilerine daha güzel bir yaşam beklentisi için Mersin’e gelmiştir. Böyle bir renk cümbüşü ve muazzam bir zenginlik. Ben bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanıyım ve bu benim için büyük bir gururdur.

Ama sizin için de daha büyük bir gurur çünkü sizin aynı dünya görüşünü paylaştığınız bir dava arkadaşınız, böylesi müstesna bir kentin Belediye Başkanı ve siz de onun yol arkadaşısınız. Bunun değerini, önemini bilmek lazım” dedi. 

“Amacımız, Mersin’e hizmet etmek, gerisi teferruat”

Seçer, daha önce Belediye’nin önünden geçmek istemeyen esnafın, iş yapmak istemeyen yüklenici firmanın artık Büyükşehir ile çalışmak istediğini çünkü kendilerine güven duyduklarını söyledi. Belediye’nin artık daha düzenli, adaletli ve denetlenebilir bir belediye olduğunu vurgulayan Seçer, “Dönemsel sıkıntılar olabilir.

Meclis, borçlanma yetkisi vermeyebilir. Bunları aşarız. Bunları sorun etmeyin. Vatandaşlar da bunları sorun etmesin. Bizler feraset sahibi, amacı belli olan yöneticileriz. Amacımız, Mersin’e hizmet etmek. Gerisi teferruat. Biz çalışan ve çalışkan bir belediye yaratmak istiyoruz.

Çalışan bir belediye, çalışkan bir belediye başkanı ile olur. Çalışkan bir belediye bürokrasisiyle, çalışanıyla kendini belediyeye ait hissedenle olur. Eğer çalışan kendini belediyeye ait hissetmiyorsa, halk adına faydalı işler çıkacağını düşünmüyoruz” dedi. 

“Siyasette yaptığınız hizmetler kadar, bu hizmetleri halkın bilmesi de önemli”

Seçer, CHP’li her bir yurttaşın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini anlatması gerektiğini ifade ederek, birlik ve beraberlikle Mersin için çok güzel işler yaptıklarını ve yapacaklarının altını çizdi. Seçer, “Sosyal projelerde başarılı olduğumuza inanıyoruz.

Halktan aldığımız geri dönüşler çok olumlu. Nerelerde yanlış yapıyoruz? Nerelerde doğru yapıyoruz? Bununla ilgili ölçümler yaptırıyoruz. Bunları objektif değerlendiriyoruz. Bizim hizmetlerimizi her yerde vatandaşa anlatmak sizlerin görevidir. Siyasette yaptığınız hizmetler kadar bu hizmetleri halkın bilmesi de önemli.

Eğer anlatamıyorsanız, siyaseten eksiksiniz demektir. Talihsiz bir durum oldu. Kongre oldu, ardından pandemi oldu ve bir takım çalışmalar akamete uğradı. Ama bundan sonraki süreçte, beraberlik, işbirliği, akıl, izanla, bir sistematikle bunların üstesinden gelebiliriz diye düşünüyorum” dedi. 

“Birkaç ay içinde vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek”

Seçer, pandemi döneminde güzel hizmetler yaptıklarını, ancak bazı büyük hizmetlerin bu süreç dolayısıyla akamete uğradığını, çok kısa süre içerisinde hızlanacaklarını belirtti.  Seçer, “Gıda talep edene gıda, süt talep edene süt gitti ama vatandaş haklı olarak, ‘Büyük projeler nerede?’ diye soruyor. Ama haklılığı biraz eksik. Çünkü büyük projeleri birden hayata geçiremezsiniz.

12 ay kısa bir süre. Yeniden yapılanma ardından gelen bir pandemi meselesi oldu. Bu bizim işimizi akamete uğrattı. Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek.

Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek.  Hazırlıklarımız devam etti, yapıldı, projelerimiz ihale aşamasında.

Bunlar zaman alıyor. Ama önümüzdeki süreçte, sizleri bir kat daha onurlandıracak, gururlandıracak projelerin altına Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak imza atacağız. Sizler de bu güzel çalışmalarımızı izleyeceksiniz. Hep beraber vatandaşlarımızla paylaşacağız” dedi.  

“Başarının formülü belli. Akılcı, bilimsel, enerjik olacaksınız”

Herkesin kendi görev alanı dahilinde, kentte başarılı olmak için bir arada çalışmaya ihtiyaçları olduğunu da belirten Seçer, “Başarının formülü belli. Akılcı,  bilimsel, enerjik olacaksınız. Deneyimle heyecanı birleştireceksiniz, çalışkan olacaksınız.

Aşamayacağımız engel yok. İnşallah çok güzel başarıları, hep beraber, el ele gönül gönüle yakalayacağız ve gelecek nesillere çok güzel bir ülke bırakacağız” dedi.

Yorumlar (0)
banner69
20
açık
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak 03:38
Güneş 05:18
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 19:59
Yatsı 21:33
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31