Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/29 Ekim Cumhuriyetin Kuruluşunun 81. yıl dönümü kutlama proğramı belli oldu

Tarsus Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet Bayramını 28 Ekim 2004 Perşembe günü saat:13.00'de Atatürk Anıtı önünde çelenk koyma töreni ile başlayacak.
Tarih: 21 Ekim 2004 Perşembe 09:15
29 Ekim Cumhuriyetin Kuruluşunun 81. yıl dönümü kutlama proğramı belli oldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
29 Ekim 2004 Cuma günü ise 08.30.09.00 saatleri arası Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan beraberinde Garnizon Komutanı Yarbay Ali Başar ve Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, makamında Cumhurbaşkanı adına tebrikleri kabul edecekler.

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları ve Geçit Töreni Şehir Stadyumunda devam edilecek. Şehir Stadyumunda saat:09.30'da Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Garnizon Komutanı Yarbay Ali Başar ve Belediye Başkanı Kocamaz, törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacaklar.

Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marışının ardından bir öğrenci şiir okuyacak. Günün anlam ve önemi ile igili ilk konuşmayı Kaymakam Abdulhamit Erguvan yapacak. Yapılan konuşmanın ardından bir öğrenci şiir okuyacak ve folklor gösterisinin sunumuna geçilecek.

Geçit töreninden sonra stadyumda etkinlikler sona erecek. 27 Ekim 2004 Çarşamba günü Tarsus Belediyesi saat:09.00'da Aznakay Parkında Gençlik ve Halk Yürüyüşü düzenleyecek.

Yürüyüş, Azanakay Parkından başlayıp Atatürk Anıtı önünüde sona erecek. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları içerisinde yine Tarsus Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Kırkkaşık Bedesteninin açılışıda gerçekleşecek. 
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1