Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Atıl Haldeki Traktör Ve Arazöz Aracı Onarıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kaynakları verimli kullanmaya yönelik attığı adımlar, Büyükşehir’in her biriminde etkili bir şekilde uygulanıyor.
Tarih: 3 Aralık 2019 Salı 15:15
Güncelleme: 3 Aralık 2019 Salı 15:20
Atıl Haldeki Traktör Ve Arazöz Aracı Onarıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Burçak Sonay / Editör Burçak Sonay / Editör

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kaynakları verimli kullanmaya yönelik attığı adımlar, Büyükşehir’in her biriminde etkili bir şekilde uygulanıyor.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, atıl halde bulunan traktör ve su arazöz aracını onararak kullanıma kazandırdı.

İlerleyen günlerde Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan araçlar, Mersin’de kent estetiğinin iyileştirilmesinde kullanılacak.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Sabahat Aslan, kamu kaynaklarını verimli kullanmayı amaçladıklarını belirterek, “Sahada benzer birkaç aracımızın daha olduğunu gördük.

Onların da dönüşümünü sağlayacağız. Yaptığımız tadilatlar bir nevi kaynakları iyi ve tasarruflu kullanmak, halka daha verimli hizmet sunmaktır”
 dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’in hayata geçirdiği tasarruf tedbirleri doğrultusunda her biriminde tasarruf sağlayıp, kaynaklarını verimli hale getiren çalışmalara imza atıyor.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, atıl vaziyette bulunan traktör ve su arazöz aracının bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını tamamlayarak, kullanıma hazır hale getirdi.

İlerleyen günlerde Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan araçlar, Mersin’de kent estetiğinin iyileştirilmesinde kullanılacak.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Sabahat Aslan, yapılan çalışmayla kamu kaynaklarında tasarruf sağladıklarını ve Makine İkmal Sahası içerisinde tespit ettikleri diğer araçları da elden geçirerek, hizmete kazandıracaklarını vurguladı.“İki aracımızı hiçbir sıkıntısı olmaksızın hazır hale getirdik”

Atıl halde kalan araçları onararak işlev kazandırdıklarını belirten Sabahat Aslan, araçların şu anda kullanıma hazır olduğunu söyledi. Aslan, “Tadilatını yaptık ve her iki aracımızı Park ve Bahçeler Dairesi’nde kullanılmak üzere hazır hale getirdik.

Teknik anlamda bir sıkıntıları yok, sadece muayeneleri yapılacak ve Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na sunulacak.
 Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımız da bunları çok etkin ve verimli kullanacak” dedi.

Atıl haldeki araçlar yeniden hizmete kazandırılıyor

Makine İkmal Sahası içerisinde bulunan atıl vaziyetteki araçları onararak ve dönüştürerek Mersin halkının hizmetine kavuşturmaya devam edeceklerini vurgulayan Aslan, şunları söyledi:“Sahada benzer birkaç aracımızın daha olduğunu gördük.

Onların da dönüşümünü sağlayacağız. Tadilat anlamında şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Mesela otobüslerimiz yolda kaldığı zaman, onları yolda bırakmamak adına bir çekici araç hazırlığı içerisindeyiz. Yine bir arazözümüz daha şu anda tadilatta.

Mobil aracımızın çalışmalarını yapıyoruz. Belediyemizin çalışmalarını daha etkin, verimli ve hızlı hale getirmek adına sahamızda atıl duran araçlarımızın tadilatını yapıp, ilgili daire başkanlıklarımızın emrine sunarak daha etkin ve verimli çalışmalarını sağlıyoruz.

Bizim kamu kaynaklarımız çok sınırlı. Bu yaptığımız tadilatlar bir nevi kaynakları iyi ve tasarruflu kullanmak, halka daha verimli hizmet sunmak. Bütün bu çalışmaları Başkanımızın yönetim anlayışı doğrultusunda yapıyoruz.”

Büyükşehir, atıl haldeki itfaiye aracını da dönüştürüp kente kazandırmıştı


Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda tarihi değeri olan antika itfaiye aracını da onararak Mersin’e bir değer olarak kazandırmıştı. 

Almanya’nın Durmersheim kentinde 1977 yılında üretilen antika itfaiye aracı, uzun yıllar Mersin’de hizmet verdikten sonra hurdalığa ayrılmıştı. Büyükşehir Belediyesi şantiyesinde atıl vaziyette bulunan emektar itfaiye aracı, onarılıp Taş Bina önünde vatandaşların ilgisine sunulmuştu. 

Büyükşehir Belediyesi, sahip çıkıp hak ettiği değere kavuşturduğu araçla, vatandaşları yarım asırlık yakın döneme götürüp maziyi yeniden yaşatırken, kente yeni bir değer kattı.


Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1