Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Başkan Mustafa Gültak, Gençlere Üniversite Hazırlık Kitapları Hediye Etti

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına katılan gençleri sınıflarında ziyaret ederek, üniversite sınavına hazırlıkta büyük önem taşıyan kitaplardan oluşan set hediye etti.
Tarih: 17 Ekim 2019 Perşembe 22:32
Güncelleme: 17 Ekim 2019 Perşembe 22:44
Başkan Mustafa Gültak, Gençlere Üniversite Hazırlık Kitapları Hediye Etti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mehmet Kozlu / Editör Mehmet Kozlu / Editör
Akdeniz Belediyesi, Mersin Halk Eğitim Merkezi ve Karacaoğlan Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde, üniversite sınavına hazırlanan lise mezunu gençler için geçen haftalarda başlayan ücretsiz kurslar devam ediyor.

Başkan Gültak, Gazi Anadolu Lisesi’nde verilen üniversite hazırlık kurslarına katılan 440 lise mezunu genci ziyaret etti, onlara üniversiteye hazırlıkta büyük önem taşıyan kitaplardan oluşan bir set hediye etti.

“Azmin önünde hiçbir engel duramaz”

Sınıfları tek tek dolaşarak gençlerle ve öğretmenlerle sohbet eden Başkan Gültak, eğitimin önemine dikkat çekerek, bu anlamda, Akdeniz Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olacaklarını ve destek vereceklerini vurguladı.

Gençlere öğütler de veren Başkan Gültak, azmin ve inancın önünde hiçbir engelin duramayacağının altını çizdi, istenirse her şeyin başarılabileceğini söyledi.

“Ücretsiz üniversite hazırlık kursuna katılan gençlerimizin sayısını seneye binin üzerine çıkaracağız” diyen Başkan Gültak, sınavda başarılı olup üniversiteye yerleşen gençlere çeşitli sürprizleri olacağını ve onları kampa götüreceklerini de kaydetti.

“Gençlerimizin daima yanında olacağız”

Özellikle gençlere ve kadınlara yönelik hizmet ve projelere özel önem verdiklerinin altını çizen Başkan Gültak, “Amacımız, maddi veya ailevi nedenlerden dolayı özel ders alamayan siz gençlerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlamaktır.Bu fırsatı iyi değerlendirirseniz, ben inanıyorum ki bu sınıflarımızdan çok başarılı öğrenciler çıkacaktır. İçinizden, bu vatana ve millete hizmet verecek doktorlar, hâkimler, savcılar, öğretmenler çıksın istiyoruz.Bu ülke, bu topraklar sizlerle birlikte daha da kalkınacak ve gelişecektir. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlere inanıyor ve güveniyorum.


Akdeniz Belediyesi olarak, gençlerimizin hep yanında olacağız. En ufak sıkıntı veya talebinizde bana kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.
Etiketler: , , ,
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1