Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Başkan Seçer'den, MHP Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mahmut Tat'a "El İnsaf" Yanıtı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 Yılı Kasım Ayı Toplantısı Birinci Birleşimi bugün yapıldı.
Tarih: 11 Kasım 2019 Pazartesi 22:38
Güncelleme: 11 Kasım 2019 Pazartesi 23:05
Başkan Seçer'den, MHP Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mahmut Tat'a "El İnsaf" Yanıtı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Yonca Taşdemir / Editör Yonca Taşdemir / Editör
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 Yılı Kasım Ayı Toplantısı Birinci Birleşimi bugün yapıldı.

Toplantıda söz alan MHP Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mahmut Tat ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer arasında yaşanan diyalogda gergin anlar yaşandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin akaryakıt alımı ihalesi için EKAP'a yüklenen ihale şartnamesini eleştiren Mahmut Tat, "Bu şartnameye bakınca Sayın Başkanım, "ihalenin adrese teslim bir ihale gibi bir algı oluşuyor." dedi.

SEÇER'DEN TAT'A "EL İNSAF"

Bu ifade karşısında ise Başkan Seçer, Tat'a müdahale ederek, "El insaf" dedi. Konuşmasına devam eden Tat, şartnamenin tekrar incelenmesi gerektiğini belirtti.

Söz alan meclis üyelerinden sonra Başkan Seçer, Mahmut Tat'a cevap verdi.

Başkan Seçer, "Mahmut Bey'in akaryakıt ihalesi ile ilgili değerlendirmelerini hep beraber dinledik. Herşeyden şüphe edin ama bu işlerden benim başkanı olduğum belediyede  şüphe etmeyin.

Her şeyin şeffaf yapılması yönünde her türlü gayreti gösteren bir belediye başkanı olduğumu düşünüyorum ve hakkımı vermenizi istiyorum.

Büyükşehir belediyesi akaryakıt ihalesini çıkıyor şartname beğenilmiyor yada şartname tırnak içerisinde adrese teslim olarak niteliyor ama aynı büyükşehire bağlı kuruluş olan MESKİ geçtiğimiz günlerde aynı ihaleyi yapıyor.

Birinin değeri 35 Milyon TL, diğerinin değeri 150 Milyon TL civarında. Ama bakın, yine geçtiğimiz dönemlerde siz de buradaydınız, 105 Milyon TL'lik bir ihale söz konusu. Bu ihale 2018'de yapılıyor.

BU SIRALARDA OTURUYORDUNUZ

Yine bu sıralarda oturuyordunuz. O günden bugüne 5,4 TL olan akaryakıt fiyatı bugün 6,5 TL'ye gelmiş. Yani %30'luk bir artış söz konusu. 

Geçtiğimiz dönem yapılan MESKİ akaryakıt ihalesinde kırım oranı neydi biliyormusunuz? Yine siz bu sıralarda oturuyordunuz. %7,5 idi.

Aynı MESKİ yeni yönetimle şimdi ihale yaptı. Yüzde kaç kırım biliyor musunuz? Arada dağlar, dağlar kadar fark var.

Önce %19, ardından şimdi düzeltme yapıyor alan firma. %22 kırımla biz akaryakıt aldık. %7,5 nere %22 nere? 

Başkan Seçer, akaryakıt ihalesini alacak şirketin 1-2 ay sonra sıkıntı yaşadığı anda büyükşehirinde sıkıntıya gireceğini bu yüzden ihalede hem rekabeti sağlayacağız hem de güçlü firmaya vermemiz gerekiyor."diye konuştu.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1