Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Başkan Yılmaz, Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı'nı Kutladı

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Tarih: 30 Haziran 2020 Salı 16:55
Başkan Yılmaz, Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı'nı Kutladı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mehmet Kozlu / Editör Mehmet Kozlu / Editör
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yılmaz, Türkiye'de denizcilik sektörünün önemine değinerek; "1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile kendi karasularımızda egemenliğimiz ilan edilmiş ve bu tarihten sonra denizcilik sektörümüz hızla gelişim göstermiştir" dedi.

"BİZİM MAVİYE OLAN SEVGİMİZ BİR BAŞKADIR"

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Denizciliği, Türk'ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız" sözünü hatırlatan Başkan Yılmaz; "Denizcilik sektörünün ülke ekonomisine katkısı her geçen gün artmaktadır.

321 kilometre sahil şeridine sahip Mersin'imiz de limanları, taşımacılık, balıkçılık ve turizm faaliyetleri ile Türkiye'nin önemli bir sahil kentidir.

Denizlerimizin korunması ve gelecek kuşaklara bozulmamış bir şekilde aktarılması hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeli, denizlerin bizlere sunduğu imkanlardan çevreye zarar vermeden yararlanmalıyız" ifadelerini kullandı.

"Bizim maviye olan sevgimiz bir başkadır" diyen Başkan Yılmaz; "Ülkemizde ve kentimizde denizciliğin daha da gelişmesini arzu ediyor, tüm denizcilik camiasının ve halkımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutluyorum.

Bu vesileyle deniz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" diye konuştu.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1