Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Belediye Aş Evi 2 Ayrı Nokta Hizmet Verecek

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Belediye tarafından kurulan ve her yıl Ramazan ayı boyunca faaliyet gösteren Belediye Aş evinin, 2 ayrı noktada hizmet vereceğini söyledi.
Tarih: 14 Ekim 2004 Perşembe 09:10
Belediye Aş Evi 2 Ayrı Nokta Hizmet Verecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Belediye tarafından kurulan ve her yıl Ramazan ayı boyunca faaliyet gösteren Belediye Aş evinin, 2 ayrı noktada hizmet vereceğini söyledi.

Aş evi konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı, Belediye tarafından kurulan ve hayırsever vatandaşlarında katkıları ile faaliyet gösteren Belediye Aş evi'nin bu yıl yine Demir Kapı civarı Türkistan Caddesinde bulunan Mencek Baba türbesi ile Eski Hal Camii yanında İftar Çadırıyla hizmet vereceğini belirterek, aş evinde geçen yıllarda olduğu gibi imkanlar ölçüsünde günde en az üç çeşit yemek çıkartılacağını bildirdi.

Ramazan ayı'nın bolluk ve bereket ayı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, insanların kendi aralarında yardımlaşma ve dayanışma için adeta yarışa girdikleri mübarek ayda, fakir ve kimsesiz olan, ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye yemek dağıtımının gerçekleşmesinden büyük huzur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, her gün yaklaşık 1000 kişilik yemek dağıtımının yapılacağı Mencik Baba Türbesindeki aş evinde iftardan yaklaşık 2 saat önce dağıtım işleminin başlayacağını bildirdi.

Başkan Kocamaz, Eski Hal Cami yanındaki İftar çadırında ise hergün sıcak yemek ve meyvenin yanı sıra tatlıdan oluşan iftar yemeği verileceğini belirtti.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1