Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Çocuklar kayınpederden! DNA testi, utanç verici gerçeği ortaya çıkardı

Adana'da kayınpederi 71 yaşındaki İzzettin K.'nın silahla tehdit edip kendisine 7 yıldır tecavüz ettiğini iddia ederek polise sığınan iki çocuk annesi 24 yaşındaki F.K.'yı, DNA testi doğruladı.
Tarih: 29 Ekim 2004 Cuma 10:59
Çocuklar kayınpederden! DNA testi, utanç verici gerçeği ortaya çıkardı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
ADANA'da kayınpederi 71 yaşındaki İ.K.'nın silahla tehdit edip kendisine 7 yıldır tecavüz ettiğini iddia ederek polise sığınan iki çocuk annesi 24 yaşındaki F.K.'yı, DNA testi doğruladı.

F.K.'nın 2 oğlunun babasının kayınpederi İ.K. olduğu kesinleşti. Kayınpeder hakkında 17 yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mithatpaşa Mahallesi'nde oturan ve daha önce 2 kez kayınpederini kendisine tecavüz etmekle suçlayıp şikayet eden, ardından bu şikayetlerinden vazgeçen F.K., geçen temmuz ayında Şehit Özer Özkaya Karakolu'na giderek, "Kayınpederimin tecavüzleri devam ediyor. 2 oğlumun babası da kayınpederimdir'' dedi ve polisten yardım istedi.

Polis, kayınpederinden şikayetçi olduğunu söyleyen F.K.'yi, oğulları 6 yaşındaki E., 2 yaşındaki E. ve Büyükşehir Belediyesi'nde temizlik işçisi olan 26 yaşındaki eşi A.K. ile birlikte Cumhuriyet Savcısı'na götürdü.

Savcılıkta, kayınpederinin 7 yıldır kendisine silah tehdidiyle tecavüz ettiğini öne süren F.K., "Çocuklarım da kayınpederimden. Eşime durumu anlattım, hiç bir şey yapmadı. Daha önce şikayetçi olacaktım, tehditle vazgeçirdiler.

Bir defasında eşim kayınpederimi bana tecavüz ederken yakaladı. `Bir daha olmasın' diyerek sesini çıkartmadı. Artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Daha fazla acı çekmemek için kayınpederimi şikayet ettim'' dedi.

Soruşturma başlatan savcı, çocukların babaları bildikleri A.K.'den mi, yoksa dedeleri bildikleti İzzettin K.'den mi olduğunun belirlenmesi için DNA testi yapılmasını kararlaştırdı.

Bunun üzerine F.K,'nın, iki çocuğunun, eşi A.K.'nın ve tecavüzle suçladığı kayınpederi İ.K.'nin kan örnekleri alınarak Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığı'na gönderildi.

Yapılan DNA testinde çocukların yüzde 99.99 ihtimalle İ.K.'dan olduğu belirlendi.Cumhuriyet Savcısı gelen rapor üzerine Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden emekli İ.K. hakkında `Zorla birden fazla ırza geçmek, alıkoymak, tahdit ve hakaret' suçlarından Adana 3'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 17 yıla kadar ağır hapis cezası istemi ile dava açtı.

Tutuksuz olan İ.K. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
Etiketler:
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1