Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Erdemli ve Toroslar Belediye Başkanları Sosyal Medya Hesaplarını Askıya Aldı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz sosyal medya hesaplarını askıya aldı.
Tarih: 4 Temmuz 2020 Cumartesi 15:10
Erdemli ve Toroslar Belediye Başkanları Sosyal Medya Hesaplarını Askıya Aldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Yonca Taşdemir / Editör Yonca Taşdemir / Editör
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz sosyal medya hesaplarını askıya aldı.

Geçtiğimiz günlerde Devlet Bahçeli twitterdan yaptığı açıklamada "Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım.Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir.

Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir.Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür.

Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir.

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım.

Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim." demişti.

BAŞKAN TOLLU HESABINI ASKIYA ALDI

Bu paylaşım üzerine Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da twitter ve facebook kişisel hesaplarını askıya aldığını duyurdu. Tollu paylaştığı son mesajında; "Kıymetli Hemşehrilerim; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in sosyal medya üzerine yapmış olduğu açıklamaları destekliyor.

Sosyal medyanın doğru kullanımı sağlanana ve konuyla ilgili TBMM’ de düzenleme yapılana kadar şahsi sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin tavrı, tavrımız; sözü, sözümüz; duruşu, duruşumuzdur." diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ'DA HESABINI ASKIYA ALDI

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'da hesabında bir mesaj paylaşarak hesaplarını askıya aldığını belirterek "Değerli hemsehrilerim; Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, sosyal medyanın bu haliyle akla, ahlaka ve insani değerlere aykırı olduğuna dikkat çekmiş ve hukuki düzenlemenin şart olduğunu belirtmiştir.

Bu doğrultuda, sosyal medyanın doğru kullanımı ve kanuni düzenlemeler yapılıncaya kadar şahsi sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum. Genel Başkanımızın sözü sözümüz, yolu yolumuzdur!", ifadelerini kullandı.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1