Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/FLAŞ HABER! Çataklı'yı öldüren E.S. ve A.S.'ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Tarsus'un tanınmış işadamlarından Mustafa Çataklı'yı evinin önünde pusu kurularak öldürülmesi nedeniyle Tarsus Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşma sonucu, E.S. ve A.S.'ye ömür boyu müebbet hapis cezası verilirken, birer yılda hücrede tek başlarına kalma cezası verildi.
Tarih: 22 Ekim 2004 Cuma 17:05
FLAŞ HABER! Çataklı'yı öldüren E.S. ve A.S.'ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Tarsus'un tanınmış işadamlarından ve hayırseverlerinden olan ve aynı zamanda Turan Temizlik Şirketinin sahibi Mustafa Çataklı, 1 Mayıs 2004 tarihinde ablasının oğlu E.S. ve çok samimi arkadaşı iş sahibi yaptığı A.S. tarafından evinin önünde pusu kurularak öldürülmesi nedeniyle Tarsus Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşma sonucu, E.S. ve A.S.'ye ömür boyu müebbet hapis cezası verilirken, birer yılda hücrede tek başlarına kalma cezası verildi.

Tasarlayarak adam öldürmekten zanlı tutuklular, Ü.A.'ya ruhsatsız silah bulundurmaktan ve aracılık suçundan ağır para cezası ile 6 ay hapsine. Ü.A.'nın geçmişte yattığı hapis cezası gözönüne alınarak tahliyesine, sanık A.Ç.'nin ruhsatsız silah taşıma ve satma nedeniyle bir yıl habis ve ağır para cezasını çarptırılmasına karar verildi.

Yine A.Ç.'nin de cezaevinede yattığı süre gözönüne alınarak tahliyesine verildi. Diğer sanık A.A.'nın ise beratine karar verildi.

Daha sonra Yargıtay mahkemesinde görülecek dava neticesi, alacakları cezaya göre, hapis yatıp yatmayacakları konusunda karar verilecektir.
Etiketler: ,
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1