Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Kadına Yönelik Şiddete Dur De

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Teknik Yöntemlerle İzleme Sistemlerinin Kullanılmasına Yönelik Pilot Uygulama İşbirliği” protokolü kapsamında Mersin’in de aralarında bulunduğu 15 ilde kullanılan “elektronik kelepçe” uygulaması tanıtıldı.
Tarih: 3 Aralık 2019 Salı 22:58
Kadına Yönelik Şiddete Dur De
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Ahsen Billuroğlu / Editör Ahsen Billuroğlu / Editör
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğünce Çağ Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇAĞKAM), Mersin Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve araştırma Merkezi (MERKAM) ve Çukurova üniversitesi Kadın Sorunları uygulama ve araştırma Merkezi (KADAUM ) işbirliği ile “KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DUR DE’ çalıştayı düzenlendi.   

Düzenlenen Çalıştay’da;Görevlilerce “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetini Önlenmesine Dair Kanun, görevlerimiz ile Kadın Destek Uygulamasına (KADES) Programı anlatıldı.

Uygulamanın tanıtılması ve yayılması için kurum ve STK’lardan destek alındı. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Teknik Yöntemlerle İzleme Sistemlerinin Kullanılmasına Yönelik Pilot Uygulama İşbirliği” protokolü kapsamında Mersin’in de aralarında bulunduğu 15 ilde kullanılan “elektronik kelepçe” uygulaması tanıtıldı.  
 
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1