Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Kocamaz'dan Gazi ve Şehit Yakınlarına İftar Yemeği

Tarsus Belediye Başkanı, Ramazan ayı olması nedeniyle Gazi ve Şehit ailelerine iftar yemeği verdi.
Tarih: 3 Kasım 2004 Çarşamba 11:03
Kocamaz'dan Gazi ve Şehit Yakınlarına İftar Yemeği
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Belediye Başkanı'ın davetlisi olarak Antik Restaurant'ta bir araya gelen Muharip Gaziler, Kuvayi Milliye ve Şehit ailelerine topluca yemek verdi.

Geçmişte yaşanan badirelerin bir daha yaşanmamasını dileyen Başkan, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimiz'i bize armağan eden aziz Atatürk'ü ve tarihimiz boyunca vatan, millet, devlet, insanlık, özgürlük ve bağımsızlık yolunda kanını ve canını seve seve veren aziz şehitleri bugün bir kez daha rahmetle andıklarını belirterek hayattaki gazilere de sağlık ve mutluluk diledi.

Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkanı, bu topraklarda bugün rahat yaşıyorsak bunu şehit ve gazilere borçlu olduklarını söyledi Başkan; "Yurdumuzda Vatanımızın, Milletimizin, Devletimizin, Bayrağımızın varlığını, dolayısıyla istiklâl ve hürriyetimizi; milletçe namus ve şerefimizle yaşıyor olmamızı şehit ve gazilerimize borçluyuz.

Yaptıkları bu fedakârlıklardan dolayı milletçe şehit ve gazilere çok büyük değer vermekteyiz. Türk vatanının ve yüce Türk milleti ile Türk Devleti'nin ebedî varlığını devam ettirmek, millî birliğini ve bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

Yemekten sonra Belediye Başkanı, Gazi ve Şehit aileleri birlikte Antik Restaurant'tın ikinci katında uzun süre sohbette bulundu.
Etiketler: ,
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1