Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Konseri kana bulayanlar yakalandı.

13 kişinin yaralandığı Candan Erçetin konseri ile Mezitli Karakol Amirliği'ne düzenlenen bombalı saldırıları gerçekleştiren terör örgütü PKK/Kongra-Gel üyesi 3 kişi, yeni bir saldırı hazırlığındayken yakalandı.
Tarih: 3 Kasım 2004 Çarşamba 11:12
Konseri kana bulayanlar yakalandı.
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, yaptığı açıklamada, 19 Eylül 2004 tarihinde, saat 21.55 sularında Cumhuriyet Meydanı'nda, Mersin Festivali kapsamında düzenlenen Candan Erçetin konserinde gerçekleştirilen ve 2 güvenlik görevlisi ile 11 vatandaşın yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırı ile 22 Ekim 2004 tarihinde, saat 23.15 sularında Mezitli Karakol Amirliği arka bahçesinde, park halindeki sivil bir polis otobüsüne yönelik bombalı saldırı eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edilen "Baran" kod adlı Abdullah A., "Agip Mehmet" kod adlı Abdulkadir T. ve "Devrim Ahmet" kod adlı Hasan D. adlı örgüt mensuplarının, 28 Ekim 2004 tarihinde, saat 22.45 sularında Mersin'de bir başka kamu binasına bombalı eylem hazırlığı içindeyken yakalanarak gözaltına alındığını belirtti.

Ekizer, örgüt üyelerinin evlerinde yapılan aramada, 1 adet Rus yapımı parça tesirli el bombası, örgüte ait 400 Amerikan Doları, bol miktarda örgütsel doküman, örgüte mali kaynak sağlamak için zengin işadamları adına düzenlenmiş makbuzlar, 3 adet cep telefonu, 9 adet SİM kart ve 3 adet pasaport ele geçirildiğini kaydetti.

Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, PKK/Kongra-Gel mensuplarının, örgüt üyesi olduklarını, Kuzey Irak'ta bulunan kamplarda, Mersin'de bombalı ve silahlı eylem gerçekleştirmek amacıyla askeri ve siyasi eğitim aldıklarını, bölücü terör örgütüne mali kaynak sağlamak için zengin işadamlarından para tahsil etmek üzere makbuz düzenlediklerini, Candan Erçetin konseri ile Mezitli Karakol Amirliği'ne düzenlenen bombalı saldırı eylemlerini kendilerinin düzenlediklerini ve bir kamu kuruluşu binasına bombalı eylem düzenleme hazırlığında olduklarını itiraf ettiklerini ifade etti.
Etiketler: ,
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1