Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Mersin Büyükşehir'e bağlanan 11 belediye özgürlük istiyor

Mersin'de 5216 sayılı kanun ile Büyükşehir Belediyesi'ne dahil olan 19 belediyeden 11'i büyükşehire bağlanmak istemiyor.
Tarih: 11 Ekim 2004 Pazartesi 22:53
Mersin Büyükşehir'e bağlanan 11 belediye özgürlük istiyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Mersin'de 5216 sayılı kanun ile Büyükşehir Belediyesi'ne dahil olan 19 belediyeden 11'i büyükşehire bağlanmak istemiyor. 11 belediye başkanı özgürlüklerine tekrar kavuşmak için Danıştay'a dava açtı.

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısından sonra 11 belediye başkanı açıklama yaparak, büyükşehire bağlanmak istemediklerini dile getirdi.

Basın açıklamasına Kazanlı Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, Karacailyas İbrahim Demir, Adanalıoğlu Belediye Başkanı Mehmet Kasım Canbolat, Bağcılar Belediye Başkanı Mehmet Akif Çiftçi, Bahçeli Belediye Başkanı Halil Ünal, Çiftlikköy Belediye Başkanı Bünyamin Yalınayaklı, Yalınayak Belediye Başkanı Abdullah Yılmaz, Kuyuluk Belediye Başkanı Abdurrahman Terzili, Tece Belediye Başkanı Mehmet Kara, Yenitaşkent Belediye Başkanı İsmail Çarşılı ve Gözne Belediye Başkanı Ali Karaca katıldı.

Başkanlar adına açıklama yapan Kazanlı Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, halkın oyları ile göreve geldiklerini belirterek, "5216 sayılı yasa ile kaybettiğimiz özgürlüğümüzü tekrar istiyoruz.

Biz göreve aldığımız oylarla geldik. Bu nedenle yasanın anayasaya aykırı maddelerinin iptali için danıştaya davam açıyoruz." dedi.
Etiketler:
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1