Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Mersin Üniversitesi ve Erdemli Belediyesi, Sürdürülebilir Turizm eğitimlerine devam ediyor

Erdemli Belediyesi, Sürdürülebilir Turizm proje eğitimlerine Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde devam etti.  
Tarih: 17 Ekim 2019 Perşembe 15:15
Güncelleme: 17 Ekim 2019 Perşembe 15:24
Mersin Üniversitesi ve Erdemli Belediyesi, Sürdürülebilir Turizm eğitimlerine devam ediyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Kasım Karadayı / Editör Kasım Karadayı / Editör
Erdemli Belediyesi, Sürdürülebilir Turizm proje eğitimlerine Erdemli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde devam etti.
 
Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında oluşturulan ve kabul edilerek Yunanistan’ın Parga şehri ile kardeş şehir ilan edilen Erdemli, proje yürütücüsü Belediye ile başladığı çalışmaların dünkü kolunda; Meclis Toplantı salonunda Belediye çalışanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kent Konseyine ve Sendikalara yönelik eğitimler vermişti.

Proje ortaklarından Mersin Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilen eğitimler, bugün de saat:10.00’da Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde sürdü.

Yerel düzeyde turizmin geliştirilmesi konusunda çalışmalarını 8 aydır yürüten taraflar, projeye Prof. Dr. Göknil Koçak ve Öğr. Gör. Mesut Uzman’ın verdiği eğitimler ile devam ederken, Belediyenin ilçenin doğa harikası sayılan noktalarında gerçekleştirdiği çalışmalar da dikkat çekti.
 
Saklı Şelale’ye yapılan düzenleme ve yol yapım faaliyetleri ile övgülerin adresi olan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin; yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olabilmesi için her türlü projeye destek verdiklerini ve yeni projeler ürettiklerini kaydetti.Belediye Başkanı Mükerrem Tollu proje konusunda yaptığı değerlendirmede, “En büyük amacımız, Erdemlimizi hak ettiği noktaya getirebilmek.Bunun için geliştirdiğimiz projeler ile değerli akademisyenlerimizi sık sık ilçemize davet ediyor, fikir alış verişinde bulunuyoruz.Hem doğasıyla, hem tarihi miraslarıyla hem de denizi ile turizm açısından bir cennet sayılan ilçemiz her alanda en iyisine layık. Tüm çalışmalarımız, işte bu yüzden” ifadelerine yer verdi.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1