Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Mersin'de "Dinlerin Buluşması" etkinliği

Mersin'de "Dinlerin Buluşması" etkinliği
Tarih: 31 Temmuz 2020 Cuma 16:12
Güncelleme: 2 Ağustos 2020 Pazar 00:19
Mersin'de "Dinlerin Buluşması" etkinliği
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sinem Asya / Editör Sinem Asya / Editör

Farklı dine mensup kişilerin kabristanlarının bulunduğu şehir mezarlığında düzenlenen programda, Müslüman ve Hristiyan din adamları dua etti.

Mersin'de Kurban Bayramı dolayısıyla bu yıl 22. kez gerçekleştirilen "Dinlerin Buluşması" etkinliğinde, Müslüman ve Hristiyan din adamları birlik ve beraberlik için dua etti.

Farklı dine mensup kişilerin Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki kabristanlarında düzenlenen programda, Mersin İtalyan Katolik Kilisesi rahibi Fransua Dondu ve imam Mehmet Keskin yan yana geldi.Etkinlikte din adamları, birlikte dualar ederek barış, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi.İmam Keskin'in Kur'an-ı Kerim, rahip Dondu'nun da İncil'den bölümler okuduğu programda ilahiler de seslendirildi.Dondu, burada yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutlayarak, bayramın sağlık, sevgi ve barış getirmesini diledi.Mersin'in mozaik bir kent olduğunu ve her parçasının eşsiz bir değer olduğunu vurgulayan Dondu," Zaten İbrahim Peygamber de birleşen Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlık dinleri, sevgiyi, merhameti, hoşgörüyü, barışı ve kardeşliği emreder.Böylece üç semavi dinin ortak anlayışı yeryüzünde hüküm sürdüğünde, gerçek bir huzur ve güven ortamı sağlanmış olacaktır." dedi. Etkinlik bayramlaşmanın ardından sona erdi.Programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel'in yanı sıra vatandaşlar katıldı.


Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1