Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Evdekal

Mersin'de Okullar Tatil mi? 24 Aralık Salı Okullar Tatil Edildi mi? Okul Varmı?

Okullar tat,l olacak mı?
Tarih: 23 Aralık 2019 Pazartesi 22:13
Mersin'de Okullar Tatil mi? 24 Aralık Salı Okullar Tatil Edildi mi? Okul Varmı?
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Yonca Taşdemir / Editör Yonca Taşdemir / Editör
Mersin'de şiddetli yağış uyarıları üzerine gözler okulların tatil olup olmayacağına çevirildi.

Binlerce öğrenci sosyal medyada Mersin'de okullar tatil mi? sorusuna yanıt aramaya çalıştı. 

Mersin Meteoroloji Müdürülüğü yaptığı sondakika açıklamasıyla Mersin’de şiddetli yağış beklendiğini belirterek vatandaşlaru uyardı.

Gök gürültülü sağanak yağışın beklendiğinin kaydedildiği açıklamada Bugün (23 Aralık 2019) öğle saatlerinden itibaren Mersin’de etkisini arttıracak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Salı günü akşam saatlerine kadar Mersin’de yerel olarak şiddetli (51-100 kg/m2) olmasının beklendiğinin altı çizildi.

Kuvvetli ve şiddetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, mersinradikal.com yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır denildi.

Gök gürültülü sağanak yağışın 23 Aralık Pazartesi günü saat 06.00'da başlayacağı ve 24 Aralık Salı günü akşam 17.00'ye kadar devam edeceği belirtildi.

Yetkililer oluşması muhtemel riskleri ise sırasıyla Ulaşımda Aksamalar, Sel Baskını, Su Baskını, Yıldırım Düşmesi ve Çatı Uçması olarak belirtti.

ÖĞRENCİLER'DEN VALİYE MESAJ YAĞMURU

Sosyal medyada ise Mersin'de eğitim gören öğrenciler, Mersin Valisi Ali İhsan Su'ya ait resmi twitter hesabını mesaj yağmuruna tuttu.

Öğrenciler Mersin'de sel beklendiğini öne sürerek Vali'den okulları tatil etmesini istediler.

Valinin son gönderisinin altını retweet ve yorum yağmuruna tutan öğrencilerin mesajları okuyanların gülümsemesine neden oldu.

HENÜZ MERSİN'DE OKULLAR TATİL EDİLMEDİ

Okulları tatil etme yetkisi Vali'ye ait. Ve bugün saat 22.24 itibariyle henüz Mersin Valiliği'ne ait resmi internet sayfasında yada Mersin Valisine ait resmi sosyal medya hesaplarında okulların tatil olduğuna dair bir açıklama yada duyuru yayınlanlanmadı.

Okulların tatil edilmesi durumunda bu haber gazetemizde yer alacaktır.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1