Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Mersin'de OSB'ler birleştirildi

Mersin Merkez Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ne bağlandı.
Tarih: 23 Ekim 2004 Cumartesi 16:19
Mersin'de OSB'ler birleştirildi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Merkez OSB Müteşebbis Heyeti'nin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na yaptığı başvuruya olumlu cevap geldi. Bakanlığın onay vermesi üzerine, iki bölge birleştirildi.

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ertuğrul Karaoğuz, onayın ardından yeni alandaki şahıs mallarını satın almaya başladıklarını söyledi.

Karaoğuz, kendilerine bağlanan bölgenin imar ve parselasyon çalışmaları için de ihaleye çıktıklarını ifade etti. İhalenin tamamlanmasıyla birlikte altyapı ve yol çalışmalarını başlatacaklarını belirten Karaoğuz, "Bölgedeki hazırlıkları yıl sonuna kadar tamamlamayı, 2005 Mart ayından itibaren talepleri değerlendirmeye başlamayı planlıyoruz.

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde boş sanayi parseli kalmadı. Yeni katılan bölümün bir an önce hazır hale gelmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu bölgeyi ileri teknoloji ürünü üretim yapan işletmelerin yer alacağı teknopark olarak düşünüyoruz" dedi.

Mersin'de iki Teknoloji Geliştirme Bölgesi yapılacağını anlatan Karaoğuz, "Kısaca teknopark olarak bilinen Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nden biri Mersin Üniversitesi'nde olacak.

Biz, organize sanayi bölgesine eklenen bölümü 2. teknopark olarak planlıyoruz. Hazırlıklarımızı bu doğrultuda yapıyoruz" diye konuştu.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1